عمومی

برگزاری محفل انس با قرآن در روستای اهل سنت بیدخت زیرکوه

با حضور امام جمعه ، سرپرست تبلیغات اسلامی زیرکوه و مسئولین محفل انس با قرآن در روستای اهل سنت بیدخت زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با حضور امام جمعه ، سرپرست تبلیغات اسلامی زیرکوه و مسئولین محفل انس با قرآن در روستای اهل سنت بیدخت زیرکوه برگزار شد.
حجت الاسلام رمتضائی نیا امام جمعه زیرکوه در این محفل نورانی،ضمن تشکر از برگزار کنندگان محفل قرآنی از تلاوت زیبای قاریان نوجوان تشکر کرد.
وی ضمن تاکید بر ضرورت توجه به معانی آیات وحی در کنار قرآئت و حفظ آن با اشاره به دهه مبارک فجر ،اظهارداشت: دهه فجر به این علت به این نام نامیده شده که تاریکی شکافته شده و نور و روشنایی برای ما به ارمغان آمده است و با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاریکی و ظلم و ستم از بین رفت و آزادی برای ما به وجود آمد.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه ارزشهای نظام را نباید فراموش کرد، ادامه دادـ: بنی اسرائیل وقتی انقلاب حضرت موسی را فراموش کردند قرآن خطاب به آنان فرمود: ای بنی اسرائیل نعمتم را بیاد آورید لذا باید برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را که به برکت خون پاک شهدا و مجاهدتهای رهبر بزرگوار بدست آمده است بیان کنیم.
امام جمعه زیرکوه،بیان داشت:در حکومت ستمشاهی یک مدال علمی نداشتیم اما امروزه در زمینه نانو لیزر موشکی نظامی و پزشکی پیشرفت زیادی کردیم .
وی تصریح کرد:مسئولین رده بالای ما از شایسته ترین افراد بودند اما در آن زمان در رده های بالای کشوری مروج فساد اخلاقی مالی و اجتماعی بودند ولیانقلاب اینها را کنار زد.
وی در ادامه ملاکهایی که باعث بصیرت می شود را ارتباط با قرآن و دعا تقوا و اخلاص عنوان نمود.
ندای تفرقه از حلقوم هر کسی بیرون بیاید مزدور دشمن است
سپس مولوی عبدالبصیر بخشی ضمن تبریک دهه فجر ،اظهارداشت: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ و گرانقدری است که از برکت دین که بزرگترین نعمت هست و کامل ترین معلم نیز پیامبر گرامی اسلام ص بوده است به وجود آمده است.
وی خاطرنشان کرد:حضرت محمد(ص)ا پیامبر رحمت للعالمین بوده اند و در هر جنگی که سپاهی می فرستادند سفارششان این بود که در ختی را قطع نکنید ، پیرمردی را نکشید ، محصولات کشاورزی کسی را به آتش نکشید وهر کس در پشت درب خانه بود در امان است ولی امروزه گروههای افراطی پیدا شدند که سفارشات پیامبر را نادیده گرفتند به کوچک و بزرگ رحم نمی کنند و مذهبشان قتل و غارت است.
مولوی بخشی ادامه داد: این گروههای تندرو پیرو ائمه اربعه که نیستند چون به هیچ کسی اجازه داده نشده بچه مسلمانی را به قتل برسانند پیامبری که در محراب نماز موقعی که صدای گریه بچه ای را می شنید نماز را خلاصه می کردند و می فرمودند مادرش کجاست؟ به داد بچه برسید.
وی بیان داشت: خداوند دو بار بر ما احسان کرد اسلامی که فراموش می شد توسط شیرمردی دوباره احیا شد و نفسی تازه گرفت و کشوری قرآنی و دارای عدالت اجتماعی در ایران به وجود امد.
مولوی بخشی افزود: امروزه در توزیع کمکهای نهادهای حمایتی و سایرخدمتهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تفاوتی بین شیعه و سنی نیست.
وی در پایان گفت: ندای تفرقه از حلقوم هر کسی بیرون بیاید مزدور دشمن است و باید جلویش را گرفت همان طور که پیامبر در صدر اسلام برای جلوگیری از تفرقه با کسانی که مسجد ضرار را با این هدف ساختند برخورد و مسجدشان را تخریب نمود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا