عمومی

برگزاری محفل انس با قرآن عترت و شهدا در کبودان زیرکوه

به همت کمیته فرهنگی تبلیغی کنگره ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی محفل انس با قرآن عترت و شهدا در کبودان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به همت کمیته فرهنگی تبلیغی کنگره ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی محفل انس با قرآن عترت و شهدا در کبودان برگزار شد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی رئیس کمیته فرهنگی کنگره و مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با بیان این خبر افزود:این محفل قرآنی با حضور مصطفی لطفی نسب دبیر مجمع قاریان خراسان جنوبی و سجاد غریب از قاریان زیرکوه برگزار شد که در ابتدا قاریان به تلاوت آیات وحی پرداختند .
سپس حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان ضمن بیان مطالبی در اهمیت کلام وحی گفت: ما در برابر قرآن کریم ۵ وظیفه داریم که یاد گرفتن ، احترام ، عمل ، فهم و اندیشه ‌و حفظ قرآن از مهمترین وظایف ما در برابر کلام وحی است.
وی در اهمیت آموزش کلام وحی افزود : پیامبر(ص) مهریه یکی از زنان را سوره واقعه قرار دادند ؛ حضور پرشور مردم در محافل قرانی مورد انتظار است متاسفانه بیشتر اوقات وقتی مجالس عزاست قرآن می خوانند .
امام جمعه زهان با اشاره به کنگره شهدا در مهرماه سال جاری گفت: ان شاالله در کنگره مردم حضور پرشور داشته باشند ؛ اگر شهدا نبودند صدام و امریکا کشورمان را بلعیده بودند ، زمانی که داعش تا ۱۶ کیلومتری بغداد آمد فتوای ایت الله سیستانی رفع بلا کرد و دو میلیون شیعه عراق به بدنه ارتش تزریق شدند و ریشه داعش را کندند. اگر شهدا نبودند حرم حضرت زینب ( س ) خاکستر می شد.
در پایان حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با تلاوت آیاتی از کلام وحی مبنی بر اهمیت جهاد در راه خدا با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه جهاد در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هنری نیز تجلی و ظهور دارد، خاطر نشان کرد:دشمنان با جنگ فرهنگی و جنگ اقتصادی در مقابل ایران قرار گرفتند
وی در پایان از زحمات روحانی روستا حجت الاسلام اشرفی و سایر افرادی که در محفل قرانی همکاری نمودند تشکر نمود.
در پایان سوالاتی مطرح به 4 نفر از طرف دبیر مجمع قاریان استان و اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه قول اهدای هدایا داده شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا