عمومی

برگزاری مراسم روز زمین پاک در روستای اهل سنت حسن آباد زیرکوه

به مناسبت دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک مراسم پاکسازی با حضور جمعی از دانش آموزان و بزرگان اهل سنت روستای حسن آباد زیرکوه در محل روستا برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، به مناسبت دوم اردیبهشت ماه روز جهانی زمین پاک مراسم پاکسازی با حضور جمعی از دانش آموزان و بزرگان اهل سنت روستای حسن آباد زیرکوه در محل روستا برگزار گردید.
تقی زاه در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت روز زمین پاک مطالبی در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست ، فرهنگ سازی و داشتن محیطی عاری از هرگونه زباله تاکید کرد.
همچنین به همین مناسبت کارگاه آموزشی زیست محیطی با عنوان انسان و محیط زیست با محوریت روز زمین پاک در محل دبیرستان شهید محمدی ابیز با حضور 100 نفر از دانش اموزان این دبیرستان برگزار گردید.
تقی زاده در این کارگاه ضمن اعلام شعار امسال روز زمین پاک که به عنوان ( نه به کیسه پلاستیکی نامگذاری شده ) افزود : همه ساله در جهان در روز دوم اردیبهشت ماه (۲۲ آوریل) مراسمی در گوشه و کنار جهان با نام “زمین پاک” برگزار میشود .
رئیس نمایندگی محیط زیست زیرکوه خاطرنشان کرد: حل بحران زمین در گرو افزایش آگاهی های عمومی است زمین بیشترین آسیب ها را از تخلیه میلیاردها تن انواع زباله ها، استفاده بی رویه انواع سموم و کودها، رها سازی انواع فاضلاب ها، تخریب زیستگاه های طبیعی شامل جنگل هاو … می بیند.
وی ادامه داد: فلسفه برگزاری روز زمین پاک ، تجدید تعهد انسان ها در پاکیزه نگهداشتن زمین از آلودگی و انواع آلاینده هاست که هر ساله با در نظر گرفتن یک شعار جدید در تمام این کره خاکی گرامی داشته می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا