عمومی

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در 14 نقطه زیرکوه

مراسم شیرخوارگان حسینی در 14 نقطه زیرکوه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،جلسه برنامه ریزی مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) دراداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با حضور 14 نفر از فعالان مراسم برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام احمد اسماعیلی ضمن خیر مقدم با اشاره به مصیبت عظیم روز عاشورا گفت: عاشورا روز مصیبت آل محمد و شیعیان آل محمد(ع) است و طبق روایات، شهادت امام حسین(ع) حرارتی در دل های مومنان افروخته است که تا ابد خاموش نمی شود.
وی با بیان اینکه الگو گیری از قیام امام حسین (ع) مختص مسلمانان نیست ادامه داد: پيام انقلاب عاشورا اين است كه در هر جا يزيدي باشد و مردم را به ذلت و بردگي بكشاند بايد به پاخاست و خود را نجات داد، از اين رو بسياري از انقلاب ها، آثار و نتايج قيام خونين عاشورا هستند، قيامي كه امام حسين(ع) پرچمدار آن است. قيام مردم هند به رهبري گاندي عليه استعمار انگليس نيز يكي از تأثيرات بزرگ قيام امام حسين(ع) و درس آزادگي او به همه انسان ها است.
سپس محمد رضا سپهری مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) شهرستان ضمن بیان نکاتی در خصوص هماهنگی مراسمات شهرستان و اهمیت این محافل گفت:همایش شیرخوارگان حسینی مظهر بیعت مادران و فرزندان آنان با امام حسین(ع) است.
وی ادامه داد: مادران در تربیت فرزندان خود مسئولیت خطیری دارندبنابراین مادران باید ضمن آراستگی به ایمان، فضائل اخلاقی، آموزه‌های قرآن و عترت عاشورا، منازل خود را به مهد تربیت انسان‌های صالح و اثرگذار در جامعه تبدیل کنند.
در ادامه اعضا به بیان نظرات خویش در خصوص برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در سطح شهرستان پرداختند که برگزاری مراسم محوری در مهدیه شهر حاجی آباد با سخنرانی حجت الاسلام صادقی مدیر حوزه علمیه و مداحی کانون مداحان و برگزاری مراسم 14 روستای زیرکوه از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است ،‌مراسم شیرخوارگان حسینی جمعه اول محرم و 31 شهریورماه برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا