عمومی

برگزاری مراسم عزاداری شهادت رئیس مذهب تشیع، در ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه

به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) ، مراسم عزاداری آن حضرت در ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) ، مراسم عزاداری آن حضرت در ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه برگزار شد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه زيركوه در این مراسم و در جمع كاركنان ناحيه و بسيجيان دوره 45 روزه با بيان اينكه ، امام صادق جایگاه خاصی در میان ائمه دوازده گانه ما دارد ،اظهارداشت:حضرت امام جعفر صادق (ع)رئیس مذهب و مهندسِ فرهنگ تشیع در ابعاد گوناگون فقهی و اعتقادی است.
حجت الاسلام ارمغان خاطرنشان کرد: رئیس مذهب جعفری و ششمین پیشوای شیعیان، با چهار خلیفه اموی و سه خلیفه عباسي معاصر بود و زندگي سراسر مبارزه، شور و حماسه ای داشت.
وی ادامه داد:دوران امام جعفر صادق)ع( در میان دیگر دوران های ائمه معصومین علیهم السلام، دوراني منحصر به فرد بود. شرایط اجتماعي وفرهنگي عصر آن حضرت در زمان هیچ یک از امامان وجود نداشته است و این مهم، به دلیل ضعف بني امیه و قدرتگرفتن بني عباس بود. این دو سلسله مدت ها در حال مبارزه با یکدیگر بودند که این مبارزه در سال ۹0۱ هجری وارد مبارزه مسلحانه وعملیات نظامي گردید که این کشمکش ها و مشکلات سبب شد که توجه بني امیه و بني عباس کمتر به امامان و فعالیت شان باشد. از این رواین دوران، دوران آرامش نسبي امام صادق)ع( و شیعیان و فرصت بسیار خوبي برای فعالیت علمي و فرهنگي آنان به شمار مي رفت.
حجت الاسلام ارمغان تصریح کرد:: دوران امام صادق علیه السلام دوران فرقه ها، نحله ها، دانش ها و عالمان دروغین نیز بودو پیدایش علوم انحرافي و فرقه های گمراه کننده در جامعه ی اسلامي، خطر بزرگي بود که اصل اسلام را تهدید مي کرد. مبارزه ی حضرت با این تفکرات و دانش های انحرافي به همین دلیل بود که حکومت از آنها حمایت مي کرد وگرنه خود آنها نمي توانستند این قدر در جامعه به تبلیغ بپردازند.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه زيركوه ،گفت:بني عباس برای از بین بردن فضائل اهل بیت و مخدوش کردن چهره ی آنان، از این گونه علوم و افکار انحرافي حمایت مي کردند ودر چنین شرایطي، امام)ع( از طرفي با توجه به مهیا نبودن زمینه قیام مسلحانه و تشکیل حومت علوی و از سویي دیگر با توجه به گسترش روزافزون عقاید خرافي در متن امت اسلام، جنبش علمي جاودان خودشان را کلید زدند. امام با تشکیل حلقات درس و تبیین معارف و مباني تشیع، به نشر و تبلیغ اسلام پرداخت، روایات بسیار زیادی را بیان فرمود و حیات مجددی در کالبد شیعه دمید.
ارمغان خاطرنشان كرد: شیوه های فرهنگی- تربیتی امام صادق: جذب حداکثری- باز شناساندن مقام ملکوتی ائمّه علیهم السّلام به مردم- توجّه زیاد امام به عبادات- زنده نگداشتن قیام عاشورا- توجه ویژه به جوانان- شاگردپروری- کرسی های آزاد اندیشی- تقدم تزکیه بر تعلیم بود.
گفتنی است در پايان این مراسم که به همت روابط عمومي و تبليغات ناحيه برگزار شد، كريمي جانشين ناحيه زيركوه دقايقي در سوگ حضرت نوحه سرایی کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا