عمومی

برگزاری مراسم ويژه ولادت امام جواد(ع) و ميلاد حضرت علی(ع) در سپاه زيركوه

به مناسبت ولادت امام جواد(ع) و فرارسيدن 13 رجب ميلاد حضرت علي(ع) به همت روابط عمومي وتبليغات ناحيه زيركوه مراسم سخنراني و مولودي خواني در جمع كاركنان ناحيه و گردان زيركوه در محل نمازخانه ناحيه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز به مناسبت ولادت امام جواد(ع) و فرارسيدن 13 رجب ميلاد حضرت علي(ع) به همت روابط عمومي وتبليغات ناحيه زيركوه مراسم سخنراني و مولودي خواني در جمع كاركنان ناحيه و گردان زيركوه در محل نمازخانه ناحيه برگزار شد.
حجت الاسلام ارمغان مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اين مراسم ضمن تبريك فرارسيدن ماه رجب و ولادت امام جواد (ع) و همچنين فرارسيدن 13 رجب ميلاد با سعادت حضرت علي (ع) به حضار، با بيان اينكه امام جواد(ع)مولودی پر خیر و برکت است بيان داشت: امام جواد(ع) در اواخر عمر امام رضا به دنیا آمد و گفته‌اند که قبل از تولد ایشان و با توجه به اینکه امام رضا فرزندی نداشت.
وی خاطرنشان کرد:برخی از مخالفان شبهه افکندند که امام رضا نسلی از خود باقی نمی‌گذارد و سلسله امامت قطع می‌شود ولی به نقل منابع روایی، وقتی امام جواد به دنیا آمد و وی را نزد پدرش آوردند، امام رضا فرمود: «این مولودی است که برای شیعیان ما با برکت‌تر از او زاده نشده است.» حجت الاسلام ارمغان ادامه داد:همچنین در روایتی، از ابن اسباط و عباد بن اسماعیل چنین نقل شده است: «در حضور امام رضا بودیم که ابو جعفر (امام جواد) را آوردند. عرض کردیم: این همان مولود پر خیر و برکت است؟ امام رضا گفت: این همان مولودی است که در اسلام با برکت‌تر از او زاده نشده است.
وي در ادامه عنوان كرد: امام جواد در کودکی یعنی ۸ سالگی به امامت رسید و بدین روی شماری از شیعیان امامت وی را نپذیرفتند و به کسانی دیگر روی آوردند و گروهی دیگر تا روشن شدن مسأله امامت در سن کودکی سرگردان بودند، ولی سرانجام با گذشت زمان به امامت آن حضرت گرویدند.
این مسأله یکی از شبهاتی بود که هم در زمان امام رضا و هم در زمان حیات امام جواد از سوی برخی مطرح شد و این دو امام پاسخ‌های قرآنی بیان کردند.
مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه زيركوه ادامه داد:
در زمان سکونت امام در بغداد حوادثی پیش آمد که سبب ترویج جایگاه امامت در بین مردم شد، به عنوان نمونه می‌توان به فتوای امام درباره سارق اشاره کرد. درباره اینکه دست دزد از کجا باید قطع شود بین فقهای درباری اختلاف پیش آمد؛ برخی می‌گفتند از مچ باید قطع شود و برخی دیگر بر قطع از آرنج اعتقاد داشتند. معتصم خلیفه عباسی از امام جواد خواست تا نظر خود را بیان کند. امام پس از اصرار خلیفه گفت: فقط انگشتان دزد قطع می‌شود و بقیه دست باقی می‌ماند. وی دلیل خود را آیه (وَ أَنَّ الْمَساجِدَ لِلَّهِ فَلا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَداً (مساجد ویژه خداست، پس هیچ کس را با خدا مخوانید ذکر کرد. معتصم جواب امام را پسندید و دستور داد تا انگشتان دزد را قطع کنند.
وي در ادامه به بيان برخي از اصول حاكم بر زندگي حضرت علي (ع) اشاره كرد و گفت:اصول حاكم بر زندگی انسانی كه نه تنها الگوی ما، بلكه الگوی بزرگترین اولیای الهی،‌امامان معصوم و امام زمان ما است.
حجت الاسلام ارمغان،ساده زیستی و زهد خانوادگی،مشاركت در امور زندگی و اهمیت دادن به كار و همكاری در بین اعضای خانواده،ارزشی بودن ازدواج و حاكمیت ارزشها بر خانواده،سیاسی بودن، جهانی بودن و فدایی بودن در راه اسلام و مهمان دوستی، ضیافت در خانه و رسیدگی به احوال خویشاوندان را اصول حاكم بر زندگي حضرت علي (ع) عنوان کرد.
در پایان این مراسم، برادر پاسدار كريمي در جمع حاضرين به مولود خواني در مدح امام جواد و حضرت علي پرداخت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا