عمومی

برگزاری هفتمین آزمون جامع حافظان قران کریم فرماندهی انتظامی زیرکوه

عصر امروز هفتمین آزمون جامع حافظان قرآن کریم فرماندهی انتظامی زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،عصر امروز هفتمین آزمون جامع حافظان قرآن کریم فرماندهی انتظامی شهرستان زیرکوه در آموزشگاه شهید ناصری حاجی آبادبرگزار شد.
مسؤول دارالقرآن کریم فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم در سطح کشور،هفتمین آزمون جامع حافظان قرآن کریم فرماندهی استان خراسان جنوبی برگزار می شود.
ابراهیم فلاحی خاطرنشان کرد:این آزمون همه ساله در دی ماه در کلیه شهرستانهای استان و شهر بیرجند برگزار می شود.
وی تصریح کرد:در کل استان قریب به 600 نفر و در شهرستان زیرکوه 55 نفر در این آزمون شرکت کردند که شهرستان زیرکوه از این حیث یکی از شهرستانهای برتر استان خراسان جنوبی در حوزه حفظ است که همه ساله شرکت کنندگان این شهرستان جزء رتبه های برتر استان نیز قرار می گیرند.
فلاحی ادامه داد:این مسابقات در شش رشته حفظ یک جزء ، سه جزء،پنج جزء ،بیست جزء و حفظ کل قرآن کریم برگزار می شود و به همه افرادی که نمره بالای 150 از 200 نمره کسب کنند هدایای نقدی و برای کارکنان علاوه بر هدایای نقدی ارشدیت ترفیعاتی اعمال خواهد شد.
مسؤول دارالقرآن کریم فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی گفت:برای حافظین یک جزء دو ماه ارشدیت ترفیعاتی ،حافظین سه جزء چهار ماه و حافظین کل قرآن کریم یک درجه تشویقی به آنها اهدا خواهد شد.
طرح مذکور از سال 90 در سطح نیروی انتظامی شکل گرفته و ما در مدت 10 ماه ابتدایی هر سال افراد رابا کلاسهایی که برگزار می کنیم آنها را حافظ یک جزء الی سه جزء و بیشتر می کنیم و در پایان دی ماه هر سال آزمون حفظ برگزار می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا