عمومی

برگزاری همایش خانوادگی با حضور سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) در زیر کوه

عصر امروز به مناسبت ولادت امام حسین و هفته ی پاسدار همایش خانوادگی کارکنان ناحیه زیر کوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،عصر امروز به مناسبت ولادت امام حسین و هفته ی پاسدار همایش خانوادگی کارکنان ناحیه زیر کوه برگزار شد.
سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا ع خراسان جنوبی در این همایش ضمن تبریک ولادت حضرت امام حسین و حضرت عباس گفت:سپاه برگرفته از سیره پیامبر ص و اءمه اطهار است.
وی ادامه داد:همه ائمه در زمان خودشان علیه حکومت های فاسدقیام کردند، گاهی قیام مسلحانه و گاهی هم مثل صلح امام حسن مذاکره،شاید شیوه مبارزاتی باتوجه به مقتضیات زمان فرق می کرد ولی از نظر کیفیت هدف قیام و مذاکره یکی بود که همان حفظ اسلام و دفاع از مظلوم بود.
وی خاطرنشان کرد؛ سپاه پاسداران از بدو تشکیل به فرمان حضرت امام ره ماموریت های زیاد و متنوعی با توجه به نقشه های دشمن داشت، یکروز قیام مسلحانه در دفاع مقدس یک روز مقابله با جنگ نرم دشمن،یک روز در جبهه اقتصادی و جنگ اقتصادی و امروز هم در جبهه کمک رسانی به مردم سیل زده در گلستان و خوزستان.
سردار قاسمی در ادامه با بیان اینکه،سپاه یک نیروی صدرصد واکنش سریع و اقتضایی است،گفت:سپاه باتوجه به مقتضیات زمان نقش های متنوعی بر اساس دستورات مقام معظم رهبری عهده دار است.
وی در ادامه افزود: یکی از وظایف پاسداران در زندگی برخورد با منکرات و ترویج معروف است ،همانگونه که رهبری فرمودند باید سبک زندگی ما در همه بخشها به سبک زندگی اسلامی باشد.در ورزش در اجتماع در برخورد در زندگی درهمه ی شئون، لذا پاسداران برای رواج سبک زندگی اسلامی تکلیف شرعی دارند .
وی ادامه داد؛یکی دیگر از وظایف پاسداران مطالبه گری است،پاسداران باید هم در داخل سپاه و هم در اجتماع روحیه مطالبه گری و دفاع از مظلوم را سرلوحه کار خود قرار دهند و سپاه و پاسداران باید پناه و ملجا مردم ، حامی محرومین و مظلومین باشند. فرمانده سپاه استان خراسان جنوبی ادامه داد:پاسداران امروز ما باید از نسل های گذشته سپاه الگوگیری کنند، چون ما در نسل های گذشته سپاه مجاهدان و بزرگان زیادی داشتیم که برای حفظ اسلام فداکاری های زیادی انجام دادند میلاد امام حسین به واسطه فداکاری این عزیزان که در دوران دفاع مقدس ازخود نشان دادند، خصوصا شباهت نحوه شهادت شهدا در کردستان که بدن هایشان مثله می شد،توسط حضرت امام ره به نام روز پاسدار نامیده شد.
قاسمی ادامه داد: دشمن در مقابل انقلاب و پاسداران انقلاب کوتاه نیامده است و الان بسیاری از پاسداران راتحربم کردند به خاطر اینکه که سرخم نکردند و در مقابل آمریکا و ایادی اش ایستاده‌اند، نسبت به سپاه کینه دارند.وی خاطرنشان کرد؛ باید هواسمان جمع باشد که وظیفه سنگینی به دوش ما پاسداران است که حفظ انقلاب و ارزشهای آن است.
سردار قاسمی ادامه داد؛از سال اول که شعارهای اقتصادی بنابه اهمیت موضوع توسط رهبری در ابتدای سال عنوان شد،سپاه برنامه فعالیتهای اقتصادی را در راستای فرمایشات رهبری سرلوحه کار خود قرار داد. لذا امسال هم که شعار سال رونق تولید نامیده شد.سپاه و پاسداران که کارخانه دار نیستند، لذا باید در جهت رونق تولید در اقتصاد خورد خانگی فعالیت کنیم.
وی تصریح کرد:سپاه برگرفته از سیره پیامبر و امه سپاه داشتند.همه امه قیام کردند گاهی قیام مسلحانه و گاهی مذاکره .پاسداران یکروز مسلح بودندو یک وز در جنگ نرم یک روز و یک روز در جبهه اقتصادی و یکروز در جبهه کمک رسانی به مردم شریف…

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا