عمومی

برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در زیرکوه

همایش طلایه داران تبلیغ با هدف توجیه مبلغین و مبلغات سطح شهرستان ویژه ماه محرم در اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همایش طلایه داران تبلیغ با هدف توجیه مبلغین و مبلغات سطح شهرستان ویژه ماه محرم در اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه برگزار شد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی در این همایش به تبیین اهمیت تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و توجه به جنگ نرم دشمن پرداخت و اظهارداشت: در جبهه ای که کار می کنیم دشمنش خیلی مشخص نیست در جنگ فرهنگی چون تشخیص دشمن سخت است کار فرهنگی هم خیلی سخت است.
در ادامه حجت الاسلام نظری مدیر حوزه علمیه فاطمیه خواهران زیرکوه ضمن بیان سخنانی به ضرورت بیان مسئله تکثیر نسل در آیات قرآن ، روایات و فرمایشات رهبری در مساجد پرداخت.
وی با بیان اینکه در این مسئله و تعدد زوجات نیز باید ائمه باید الگوی ما باشند گفت:امام علی (ع) 28 فرزند ، امام سجاد(ع) 15فرزند امام مجتبی(ع) 15فرزند ، امام موسی بن جعفر(ع) تا 45 فرزند داشته اند که البته این تعداد اولاد از یک همسر نبوده اند.
مدیر حوزه علمیه حاجی آباد تمکن مالی و عدم حساسیت همسر اول را شروط لازم برای ازدواج مجدد عنوان نمود.
وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرمایند: خانه ای که در آن کودک نباشد ، برکت ندارد.
قبح طلاق شکسته شده است
حجت الاسلام جلالی دادستان زیرکوه بنیز در این همایش ه بیان سخنانی در مورد علل قیام امام حسین (ع) و همچنین آسیبهای اجتماعی پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: در مجالسی که جوانان می آیند نیاز به تبیین آسیبهای اجتماعی بیش از پیش احساس می شودکه یکی از آسیبها طلاق است که قبح آن متاسفانه امروز شکسته شده و به امری عادی تبدیل شده است ؛ لذا باید به خانواده قداست داد و محبوبترین بنا را خانواده عنوان کرد.
دادستان زیرکوه اذعان داشت:مواد مخدر نیز از آسیبهایی است که ویرانگر خانواده ها و نابود کننده آینده فرزندان است که نیاز به توجیه مبلغین در این زمینه است.
وی در پایان به ربا اشاره و از مبلغین خواست تا در خصوص حرمت این امر روشنگری لازم را انجام دهند.
گفتنی است در پایان این همایش مبلغان با عبور از زیر قران کریم به روستاهای محل تبلیغ اعزام شدند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا