عمومی

برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در زیرکوه

در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان،همایش طلایه داران تبلیغ در دفتر امام جمعه زیرکوه با حضور مبلغین اعزامی با هدف توجیه مبلغین ، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان،همایش طلایه داران تبلیغ در دفتر امام جمعه زیرکوه با حضور مبلغین اعزامی با هدف توجیه مبلغین ، برگزار شد.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در ابتدای این همایش ضمن خیرمقدم با تلاوت آیه شریفه ۲۱۸ بقره گفت: خداوند هجرت برای حفظ از اسلام و ارزشها قرار داده و آن را هم ردیف جهاد قرار داده است .هجرت در راه دین درخشنده ترین برنامه پیامبر اسلام ص برای حفظ اسلام و گسترش آن است.
حجت الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد: با توجه به جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگی که امروز به طور آسیبهای اجتماعی در جامعه نمایان شده خواهشمندیم روحانیون به مباحث آسیبهای اجتماعی بویژه طلاق و اعتیاد و توجیه مردم توجه خاصی داشته باشند
وی ادامه داد : اگر تبلیغ نبود اسلام از مکه فراتر نمی رفت و در همانجا دفن می شد .
مبلغین به تقویت تولید ملی کمک کنند
سرگرد کریمی فرمانده سپاه شهرستان در این همایش از مبلغین خواست تا به گفتمان سازی شعار سال بپردازند در صحبتهایشان به تقویت تولید ملی کمک نمایند و در هر جایگاهی کالای غیر ایرانی در عمل خرید ننمایند.
وی با استناد به فرمایشی از امام راحل ره گفت: ایشان می فرمایند: امروز جبهه استکبار دنبال اینست ما را نسبت به خودمان بیگانه کند لذا تولید ملی را نزد ما بی کیفیت می نمایاند .
کریمی در پایان فواید خرید کالای ایرانی را جلوگیری از قاچاق کالا ، عدم خروج ارز از کشور و بی اثر سازی تحریمهای دشمن عنوان کرد.
طلاق توافقی یکی از آسیب های جدی شهرستان است
حجت الاسلام جلالی دادستان زیرکوه نیز در این همایش گفت: طلاق روز بروز در حال افزایش است در هر روزی ۳ طلاق توافقی داریم که این یکی ازآسیبهای جدی است.
وی لزوم ورود مبلغین به بحث مشاوره های خانوا گی و تبیین هدف تشکیل زندگی را از اهم موارد عنوان کرد.
وی دیگر اسیبهای اجتماعی را توهین ، نزاعهای دسته جمعی ، سوگند دروغ ، تهمت و افترا ، رباخواری و خوردن مال حرام عنوان کرد.
روحانیت جایگاه پدرانه خود را ورای خطهای سیاسی ایفا کنند
حجت الله خان زاده فرماندار شهرستان نیز ضمن تبریک ماه رمضان گفت: ۴۰ سال قبل روحانیت و نهاد مساجد با راه انداختن موتور انقلاب رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را نابود کردند .
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد:در نقش و اهمیت جایگاه روحانیت هیچ تشکیکی نیست ولی آیا بعد از ۴ دهه از انقلاب اسلامی هنوز روحانیت همان قدرت سابق را دارد که به نظر می رسد آسیب شناسی شود.
وی ادامه داد: فضای مجازی اینترنت موبایل جنبه های اجتماعی و حوزه های خصوصی را در هم نوردیده است که در مقوله فرهنگ رسانه ها نگاه آسیب شناسانه جامع می خواهیم.
خانزاده ادامه داد: روحانیت جایگاه پدرانه خود را ورای خطهای سیاسی ایفا کنند شان روحانی اجل از اینست که در راستای منافع جناح خاصی قرار گیرد.
فرماندار زیرکوه در تبیین این امر به بیان گوشه هایی از تاریخ پرداخته و‌گفت: زمانی با وجود جمعیت چند میلیونی از سپاه ۳۵ هزار نفری افغان شکست خوردیم که دچار منازعات نعمتی و حیدری شدیم .
خانزاده گفت:نگرانی مقام معظم رهبری هم در خصوص جنگ نرم و شبیخون در حوزه فرهنگ است اگر در این مقوله خوب باشیم دشمن نخواهد توانست کاری انجام دهد.
حجت الاسلام مرتضایی نیا امام جمعه زیرکوه نیز در این همایش در جمع بندی سخنان مطرح شده گفت: تبیین مسئله ولایت و زندگی مقام معظم رهبری ، توجه دادن مردم به هجمه های دشمن در جهت تضعیف روحانیت وسپاه ، سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری ، تزریق امید در بین جوانان ، بیان خدمات نظام ، توجه به مسئله فلسطین ، زکات ؛ عتبات عالیات ، تکثیر نسل بیان آسیبهای اجتماعی ، گفتمان سازی شعار سال را مبلغین مورد توجه قرار دهند.
وی از فرماندار خواست تا در خصوص خانه های عالم روستاها کمک دهیاران در مباحث فرهنگی کمک دهیاران به مبلغین اعزامی دستور لازم را به دهیاران صادر فرماید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا