عمومی

برگزاری همایش مسجد و انقلاب اسلامی در مساجد استان

مدیر مرکز رسیدگی به مساجد خراسان جنوبی گفت:در بهمن ماه سال جاری از سوی مرکز رسیدگی به مساجد استان،همایش مسجد و انقلاب اسلامی در همه مساجد استان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،احمد ملایی ظهر امروز درحاشیه كارگاه آموزشي مسجد طراز انقلاب اسلامي ،در جمع خبرنگاران،اظهارداشت:بر اساس منویات مقام معظم رهبری و به جهت اینکه مسجد مهمترین پایگاه دین و فرهنگ و انقلاب اسلامی است،مرکز رسیدگی به امور مساجد بر ان شد تا سلسله کارگاهها و همایش های ( مسجد طراز انقلاب) را در سطح استان برگزار نمایدو سعی ما بر این استن تا در یک کارگاه آموزشی مساجد ما به سمت مساجد طراز انقلابی نزدیک شود.
مدیر مرکز رسیدگی به مساجد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:جامعه هدف این همایش ،ائمه جماعت،هیات امنای مساجد،خدام،فرماندهان پایگاههای بسیج و مدیران کانون های فرهنگی ،هنری مساجدو در یک کلام متولیان مساجد در سرتا سر استان است.
وی با بیان اینکه این سلسله کارگاهها تا اواخر فروردتن ادامه دارد، گفت:در هر شهرستان چهار کارگاه و همایش و در مجموع استان 44 کارگاه و همایش در این مدت برگزار خواهد شد و در هر دوره حدود 3 هزار نفر تحت پوشش این کارگاهها قرار خواهند گرفت.
ملایی تصریح کرد:این کارگاهها در موضوعات مبانی حکومت اسلامی و ولایت فقیه ،روش های جذب نوجوانان و جوانان به مساجد،استکبار ستیزی و مقابله با نفوذ،اقتصاد مقاومتی و خودباوری،احکام مسجد و وقف خواهد بود.
وی اذعان داشت: تا کنون این کارگاهها در شهرستانهای خوسف،قهستان،نهبندان و قاین انجام شده و تا پایان دی ماه در همه شهرستانهای استان برگزار خواهد شد.
مدیر مرکز رسیدگی به مساجد خراسان جنوبی بیان داشت:در بهمن ماه سال جاری از سوی مرکز رسیدگی به مساجد استان،همایش مسجد و انقلاب اسلامی در همه مساجد استان برگزار خواهد شد که در آن به نقش بی بدیل مساجد در اسلام و پیروزی انقلاب اسلامی به صورت علمی وتاریخی پرداخته خواهد شد.
گفتنی است با حضور فرهاد فلاحتی نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ،حجت الاسلام ملايی مسوول مركز رسيدگي به امور مساجد خراسان جنوبی ، دكتر زنگويی از اساتيد دانشگاه و با حضور هيات امنا و خادمين و روحانيون مساجد شهرستان زیرکوه،كارگاه آموزشی مسجد طراز انقلاب اسلامی با موضوع مبانی حکومت اسلامی و ولایت فقیه در مصلی نماز جمعه شهر حاجی آبادبرگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا