عمومی

برگزاری همایش کشوری در افین،می تواند زمینه ساز جذب توریست در این منطقه شود

یکه خانی گفت: هدف اصلی ما از حضور سرگروههای درس هنر کشور در شهرستان زیرکوه، شناساندن شهرستان زیرکوه به عنوان یک منطقه خشک و دارای قابلیت های گردشگری بود و این حرکت ، حرکت بسیار خوبی در این زمینه است و می تواند زمینه ساز جذب توریست های بیشتری در این منطقه شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،رضا یکه خانی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی، ظهر امروز در حاشیه برگزاری همایش کشوری سرگروههای درس هنر در روستای افین زیرکوه، اظهارداشت:همه ساله گردهم آیی سرگروههای درس فرهنگ و هنر سراسر کشور در استان خراسان جنوبی برگزار می شود و امسال نیز سومین گرد هم آیی سرگروههای این درس، به میزبانی استان خراسان جنوبی و روستای هدف گردشگری افین با حضور سرگروههای درس فرهنگ و هنر از 32 استان کشور، برگزار شد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی با بیان اینکه دبیرخانه درس فرهنگ و هنر در استان خراسان جنوبی قراردارد،خاطرنشان کرد:یکی از اهداف مهم این همایش، تبیین برنامه های دبیرخانه و حضور همکاران در کارگاههای آموزشی است.
یکه خانی، بیان داشت:فرهنگ مجموعه ای از آداب، نگرش ها و ارزشهای یک جامعه است که باید در حفظ این ارزشها کوشا بود و خود هنر نیز زیرمجموعه ای از فرهنگ است و در تبیین فرهنگ ها باید هنر روح داشته باشد و هنر بدون روح مثل جسمی است که روح ندارد.
وی با اشاره به میزبانی روستای افین، برای این همایش، گفت:روستای افین شهرستان زیرکوه دارای جاذبه های زیبای طبیعی و تاریخی است و حضور سرگروههای درس هنر از استانهای متفاوت کشور در این روستا، می تواند فرصت بسیار خوبی برای معرفی جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی و خصوصا روستای افین باشد و هر کدام از این هنرمندان می توانند به عنوان سفیران گردشگری، در معرفی این منطقه نقش ایفا کنند.
یکه خانی ادامه داد: هدف اصلی ما از حضور این افراد در شهرستان زیرکوه، شناساندن شهرستان زیرکوه به عنوان یک منطقه خشک و دارای قابلیت های گردشگری بود و این حرکت ، حرکت بسیار خوبی در این زمینه است و می تواند زمینه ساز جذب توریست های بیشتری در این منطقه شود.
وی تصریح کرد:در این گردهم آیی یک روزه ، برنامه های آموزشی در قالب کارگاه و بازدید میدانی از آثار تاریخی و طبیعی این روستا پیش بینی شده است.
گفتنی است،صبح امروز همایش کشوری سرگروههای درس هنر با حضور نماینده وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش زیرکوه و سرگروه های این درس از 32 استان کشور،در روستای افین زیرکوه برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا