عمومی

برگزاری 85 محفل قرآنی در 85 مسجد زیرکوه در ایام ماه مبارک رمضان/استقبال پرشور مردم از برنامه های لیالی قدر

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه گفت: در ایام ماه مبارک رمضان با حضور مبلغین اعزامی و بومی تعداد 85 جلسه تلاوت قرآن در 85 مسجد شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام احمد اسماعیلی در گفت و گو خبرنگار با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت: روزه اثرات زیادی در روح و جان مومنین دارد که تقویت تقوا، پرهیزگاری ، مانع شدن از عذاب های دنیوی و اخروی ، آرامش روان و جسم ، مانع نفوذ شیطان برقراری مساوات بین غنی و فقیر و احیاء فضائل اخلاقی از مهمرتین اثرات ان می باشد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه خاطرنشان کرد: باید در این ماه مبارک با شب زنده داری، درک فضیلت شب قدر و… فضیلت ماه مبارک رمضان را درک کرد و از آن در راستای رسیدن به کمال حرکت کرد و باید در این ماه به گونه ای خودسازی کرد که با اتمام ماه مبارک تأثیر و فواید آن در روح و جان افراد باقی باشد و اثر آن تا ماه رمضان سال بعد ماندگار باشد.
وی به تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان در شهرستان زیرکوه پرداخت و با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم پرفیض لیالی قدر،گفت: برنامه‌ریزی‌های دقیق از سوی ائمه جماعات ، مسئولین امور فرهنگی، هیئت امنای مساجد و دست اندرکاران و برگزاری برنامه‌های متناسب با روحیات گروه‌های سنی مردم، موجب مشارکت بیشتر و استقبال پرشورمردم، خصوصا جوانان در برنامه‌های مساجد در این شب های با فضیلت شد.
اسماعیلی تصریح کرد: به منظور آشنایی مبلغین اعزامی با وضعیت فرهنگی منطقه و آشنایی با آخرین شیوه تبلیغ دینی در ماه مبارک رمضان در بدو ورود مبلغین به شهرستان،همایش طلایه داران تبلیغ برگزار شد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه ادامه داد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تعداد 2 محفل قرانی در شهرو روستاهای شهرستان برگزار شد که یکی از این محافل در تاریخ 12 خرداد در مسجد فاطمه الزهرا (س) حاجی آباد با حضور پرشور مردم ولایتمدار زیرکوه برگزار شد که با دعوت اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه قاریان برجسته کشوری و بین المللی ، محمد هادی موحد امین ، حسین شالچی و حافظ کل قران کریم، محمود بابا خان و مجید زکی لو مجری محافل قرآنی کشور در زیرکوه حضور یافتند .
وی در ادامه با تشریح دیگر برنامه های قرآنی مساجد و مراکز قرآنی شهرستان افزود: در این ماه مبارک به همت مراکز قرآنی تحت نظارت این اداره و همچنین مبلغین اعزامی به مساجد تعداد 40 کلاس قرآنی برگزار شد که به تفکیک: 6 کلاس طرح قرآنی 1451 (حفظ سور ملک و واقعه) ، 4 کلاس طرح بینات 20 (تفسیر سوره حجر) ، 1 کلاس سور منتخب ، 3کلاس آموزش قرآن کریم ویژه مقطع ابتدایی و احکام ، 2 کلاس امام شناسی و25 کلاس روخوانی و روان خوانی قران کریم در شهرهای حاجی آباد و زهان و روستاهای بقرائی ، آبیز ، شاهرخت ، جان احمد و شیرگ برگزار شد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه بیان داشت: در ایام ماه مبارک رمضان با حضور مبلغین اعزامی و بومی تعداد 85 جلسه تلاوت قرآن در 85 مسجد شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: از دیگر کارهای مبتکرانه که به همت این اداره و با همکاری موسسه قرآنی سادات الزهرا(س) زهان برگزار شد برگزاری کلاس آموزش احکام و بیان زندگی ائمه (ع) و امام شناسی با حضور حجت الاسلام محمد عابدی نسب از اساتید حوزه علمیه زهان و سایر مبلغین اعزامی که احکام شرعی به زبان کودکانه و با استفاده از داستان و سایر روشها و داستانهای جذاب هر روز بیان می شود.
حجت الاسلام اسماعیلی همچنین از اهدای 200 جلد قرآن کریم و مفاتیح الجنان در راستای تقویت محافل قرانی و مذهبی در این ماه مبارک به مساجد شهرستان خبر داد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا