عمومی

بزرگترین اجتماع مذهبی مردم زیرکوه در شاهرخت برگزار می شود/شاهرخت آماده استقبال از زائران می شود

همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع)،بزرگترین اجتماع مذهبی مردم زیرکوه در شاهرخت برگزار می شود و مردم شاهرخت آماده استقبال از زائران می شوند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) هزاران نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت و دلدادگان هشتمین خورشید ولایت مسیر ۳۰ کیلومتری حاجی آباد تا بارگاه امامزاده سعدالله ابن موسی الکاظم (ع) روستای شاهرخت را پیاده طی می کنند.
همچنین زائران زیادی از دورترین روستاهای شهرستان و حتی روستاهای مرزی پای پیاده خود را به استان مقدس امام زاده سعدالله می رسانند تا در بزرگترین اجتماع مذهبی مردم زیرکوه حضور یابند.
در این همایش عظیم که طبق یک سنت دیرینه همه ساله برگزار می شود عزاداران علی ابن موسی الرضا با گرمای وجودشان که از عشق به اهل بیت نشات گرفته است سرمای زمستان را به جان می خرند و از نخستین ساعات بامداد و به صورت خانوادگی پای در مسیر عشق می گذارند تا ثابت کنند که اگر چه از کاروان زائران رضوی جا مانده اند اما عشق به امام رضا و اهل بیت را هیچوقت از یاد نخواهند برد و می آیند تا عرض تسلیت خود را به آستان برادر امام رضا (ع) ابراز نمایند.
و امروز در آستانه این اجتماع بزرگ مذهبی مردم شاهرخت دست به دست هم داده اند و با آماده کردن فضای امام زاده و مسیرهای اطراف برای استقبال از خیل عظیم زائران آماده می شوند.
حجت الاسلام عابدی از سخنرانان برجسته استان خراسان رضوی سخنران ویژه این مراسم خواهد بود و امیر نعیمی از مداحان کشوری در این مراسم به مداحی خواهد پرداخت.
همکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا