عمومی

بصيرت، لازمه عبور از فتنه هاست

حجت الاسلام والمسلمين اسلامي، امام جمعه موقت شهرستان گناباد و استاد دانشگاه، شبهه،شايعه و شك راعناصر تشكيل دهنده فتنه ناميد و گفت:بصيرت، لازمه عبور از فتنه ها است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الاسلام والمسلمين دكتر اسلامي امام جمعه موقت شهرستان گناباد ، امروز در جمع كاركنان سپاه زيركوه، شبهه،شايعه و شك راعناصر تشكيل دهنده فتنه ناميد و خاطرنشان كرد:فتنه از صدر اسلام وجود داشت و در زمان حضرت علي(ع) در جنگ صفين و جنگ جمل بيشترين تأثير را در جامعه مسلمين گذاشت.
وي با بيان اين حديث از حضرت علي در نهج البلاغه كه ايشان مي فرمايند: فتنه ها وقتي روي مي دهند، تيره و تار هستند و وقتي پشت مي كنند فضاروشن مي شود،گفت:در جنگ جمل يك طرف ميدان حضرت علي بود و در طرف ديگر صاحب اندروني پيامبر،عايشه –در يك طرف عمار و ياسر و در طرف ديگر طلحه و زبير لذا فضا بسيار پيچيده و مه آلود بود چون هردوطرف هم سابقه جهاد داشتند و هم سابقه شهادت و هردو طرف جزو صحابه پيامبر بودند،اينجا براي مردم عادي فضا سخت غبارآلود مي گردد.
حجت الاسلام اسلامی ادامه داد:در فتنه سال 88 هم وقتي در متن فتنه قرار داشتيم خيلي از وقايع گنگ بود و وقتي از فتنه عبور كرديم با مراجعه به مصاحبه ها و سخنراني هاي سران فتنه و سلطنت طلب ها و دشمنان خارجي نظام،متوجه عمق فتنه شديم.
وی با بيان اين حديث از حضرت علي(ع)كه ايشان خطاب به مردم زمان خودشان مي فرمايند:اگر من در مسند حكومت بنشينم فتنه ها به شما روي مي آورد،گفت:اين چه منطقي است كه در قرآن كريم آمده است كه وقتي جامعه ديني شكل گرفت ما آن جامعه را دچار فتنه مي كنيم؟وي در پاسخ اين سوال گفت: يكي از سنت هاي الهي اين است كه وقتي جامعه ي ديني شكل گرفت آن جامعه را دچار فتنه مي كند تا طرفداران واقعي اسلام و اهل نفاق مشخص گردند.
حجت الاسلام والمسلمين اسلامي،با بيان اينكه نهج البلاغه كتاب فتنه شناسي وبصيرت گفت:فتنه ها در زمان علي (ع)خيلي بيشتر از زمان پيامبر بود،چون شأن پيامبر مبارزه با كفر بود و شأن ولي خدا مقابله با نفاق.
وي در ادامه با بيان اينكه،در كتب معتبر اهل سنت آمده است كه پيامبر(ص) مي فرمايند:از فتنه ها در آخرالزمان نترسيد چون فتنه هاست كه منافقين را رسوا مي كند.گفت:منافقين در جامعه ديني بر پاي نظام و ولايت وزنه شدند و چوب لاي چرخ نظام مي اندازند و با عمليات نفاقشان مي خواهند جلوي حركت و سرعت قطار انقلاب و نظام را بگيرند،لذا وقتي فتنه هاي روي مي دهد و يك موجي ايجاد مي شود،نظام اين منافقان را رسوا مي كند و از بدنه نظام جدا مي شوند و قطار پيشرفت نظام سرعت بيشتري مي گيرد.
وي ادامه داد:وقتي فتنه اي روي ميدهد شايد درد و رنج داشته باشد ولي مانند مرضي مي ماند كه با جراحي كه با درد و خونريزي همراه است از انسان دور مي گردد.وي خاطرنشان كرد:بعضي ها بعد از فتنه 88 داد مي زدند كه چند نفر كشته شدند،اينها اگر در جنگ جمل كه هر دوطرف از شهروندان جامعه اسلامي بودند و قريب 10هزار كشته شدند چه مي گفتند؟.
امام جمعه موقت گناباد در ادامه افزود:بروز فتنه در جامعه ديني اجتناب ناپذير است و به موازات پيشرفت جبهه ي حق نقشه هاي جبهه باطل هم به روز مي گردد،لذا بصيرت لازمه عبور موفق از فتنه هاست.
وي ادامه داد: 2سال قبل از انقلاب اسلامي ،رئيس جمهور وقت آمريكا ايران را جزيره ثبات ناميد
اسلامی گفت:وقتي انقلاب اسلامي در دهه 50شمسي اتفاق افتاد يك زلزله سياسي براي جريان سلطه بود،و وقتي رئيس جمهور آمريكا از سيا سوال كرد كه چرا شما انقلاب ايران را پيش بيني نكرديد؟ در پاسخ گفتند كامپيوترهاي ما مولفه هاي انقلاب ايران را نمي توانند تحليل كنند.
انقلاب اسلامي ايران با ظهورخود زيرميزبازي با نظام سطه زد
مدرس دانشگاه در ادامه با بيان اينكه، انقلاب اسلامي ايران با ظهورخود زيرميزبازي با نظام سطه زد،افزود:اصل دعواي نظام سلطه با انقلاب ما اصل نظام است،نه موشك و هسته اي ما.وي ادامه داد:تمام كشورهاي خاورميانه نوكر بي مزد و مواجب آمريكا بودند و آمريكا بالاي سر اينها يك گنده نوكر به نام محمدرضا پهلوي گذاشته بود،انقلاب اسلامي زير ميز اين بازي زد و گفت من اين بازي را قبول ندارم و ساختار نظام سلطه را به هم ريخت و در دهه 50شمسي اولين تقابل را به آمريكا تحميل كرد و و براي اولين بارآمريكا در تاريخ 200ساله خود شكست خورد.وي ادامه داد: در دهه 50شمسي انقلاب اسللامي ايران آمريكا را از ايران دور ريخت و دراواخر دهه 90 انقلاب دارد آمريكايي ها را از خاورميانه اخراج مي كند.
اسلامي ادامه داد:آمريكايي ها و نظام سلطه در دهه 60 فتنه ي نظامي امنيتي باما راه انداختند ولي به نتيجه اي نرسيدند و در دهه 70فتنه ي فرهنگي را عليه ما را انداختندند و ظرف 20سال مغز و فكر جوانان ما را به وسيله ي بمب هاي فسق و فجور و ايجاد كفر و الهاد با استفاده از ظرفيت رسانه اي خود بمباران كردند ولي در دهه 90 با اين همه هزينه و تلاش جبهه استكبار براي رشد جواناني كه از جهاد و شهادت و نظام ارتباطي نداشته باشند،ديدند كه از دل اينهمه تبليغات و هزينه كه در دهه هفتاد انجام دادندنسلي به وجود آمده است كه از جوانان انقلابي صدر انقلاب انقلابي تر هستند.
لذا در سال 88 يك فتنه تمام عيار سياسي و امنيتي عليه ما راه انداختند. و در سال 88 قلدر مئاب هاي عالم سياست با طرح دروغ بزرگ، تقلب،عليه جمهوريت نظام و رأي مردم شورش كردند و چون شورش عليه جمهوريت نظام و دموكراسي و عليه رأي مردم بود،رهبري يك تنه به وسط ميدان آمدند و مورد آماج توهين ها و تهمت ها قرار گرفتند. و در جلسات خصوصي از سران فتنه خواستند كه اگر سندي مبتني بر تقلب در انتخابات دارند إرائه دهند ولي آنها درخواست ابطال انتخابات را داشتند. و رهبري فرمودند:من بخاطر دفاع از حق مردم زير بار بدعت هاي غيرقانوني نخواهم رفت،لذا مردم پس از8ماه تحمل بي منطقي و بي حرمتي در 9 ديماه 88 با بصيرت به ميدان آمدند وبساط فتنه برچيده شد

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا