عمومی

بهره برداری از پروژه آبرسانی فندخت زیرکوه در دهه فجر

مدیر آب و فاضلاب روستایی زیرکوه گفت:پروژه بزرگ آبرسانی فندخت زیرکوه در دهه فجرامسال به بهره برداری می رسد.

علیرضا غلامحسینی امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز ،اظهارداشت:یکی از پروژه های بزرگی که در شهرستان زیرکوه در حوزه آب رسانی در حال انجام است و استارت آن از سال 1393 زده شده است،مجتمع آبرسانی فندخت است.
مدیر آبفار زیرکوه خاطرنشان کرد:اعتبار پیشنهادی این مجتمع آبرسانی در سال 1393 مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است و قرار است با این اعتبار پنج روستای شهرستان که به شدت دچار تنش آبی هستند نجات پیدا کند.
وی ادامه داد:با افتتاح این مجتمع روستاهای فندخت،بهمن آباد،شهرک بیدخت،چاه شط و چاه پایاب با جمعیتی قریب به 3 هزار 300 نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد و از تنش آبی نجات خواهند یافت.
غلامحسینی با بیان اینکه مجتمع فندخت یکی از مجتمع های بزرگ آبرسانی شهرستان است،بیان داشت:به طور کلی حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق 120 متری در دشت فندخت،اجرای خط انتقال به طول حداقل 14 کیلومتر،احداث یک باب ایستگاه پمپاژ شناور با دو چاله پمپاژ به سمت فندخت و چاه شط ،اجرای شبکه توزیع به طول پنج کیلومتر در روستای بهمن آباد و فندخت و حدود 6 هزار متر حصار کشی از جزئیات این پروژه بزرگ آبرسانی است.
مدیر آبفار زیرکوه گفت:این مجتمع از سال 1393 شروع شده و تا کنون یک میلیارد و 850 میلیون تومان هزینه کرد اعتبار داشته و در حال حاضرمنتظر اعتبارات ملی برای اتمام این پروژه آبرسانی هستیم.
وی با بیان اینکه فاز اول و دوم این پروژه در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد،خاطرنشان کرد:با افتتاح این پروژه در بهمن ماه مشکلات این پروژه به طور کلی حل نخواهد شد اما امیدواریم مردم از آبرسانی سیار نجات یابند و مشکلات آب آشامیدنی مردم حل شود.
غلامحسینی با بیان اینکه این پروژه حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد،ادامه داد:پروژه های دیگری نیز در حوزه آبرسانی آماده افتتاح در دهه فجر امسال است اما به نمایندگی از این پروژه ها ،پروژه بزرگ آبرسانی فندخت افتتاح خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا