عمومی

بهزیستی متولی آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه کشور است

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه به مناسبت هفته بهزیستی در سخنرانی خود در نمازجمعه گفت: بهزیستی متولی آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه کشور است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه ظهر امروز به مناسبت هفته بهزیستی در سخنرانی خود در نمازجمعه شهرستان زیرکوه، اظهارداشت: بهزیستی متولی آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه کشور است.
محمد بارانی با بیان اینکه نگاه رهبر معظم انقلاب و دولت محترم نسبت به آسیب های اجتماعی ویژه است، اظهار کرد: کاهش میزان طلاق، گسترش چتر سلامت اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی دیگر از قبیل اعتیاد و … مهمترین برنامه های بهزیستی شهرستان زیرکوه در این برنامه است.
وی با اشاره به این که اولین راه جلوگیری از بروز و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی ، افزایش آگاهی مردم از آسیب های مختلف است، گفت: مردم می توانند با اورژانس اجتماعی یا سامانه ۱۲۳ تماس و ارتباط لازم را داشته باشند، تا در هنگام بروز آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد، فرار از منزل، کودکان کار، کودک آزاری، سالمندآزاری، همسرآزاری، معلول آزاری، دختران و زنان آسیب دیده و در معرض آسیب و… درسریع ترین زمان ممکن اطلاع داده و زمینه عملکردی سریع رابرای بهزیستی فراهم آورند.
بارانی در ادامه ضمن اشاره به اینکه بهزیستی یک نهاد حمایتی،اجتماعی و فرهنگی است، گفت: بهزیستی به 1200معلول، 300زن سرپرست خانوار، 60یتیم و 1150کودک در مهدکودک های شهرستان خدماتی از قبیل ایجاد اشتغال، کمک به درمان، کمک به معیشت، کمک به تحصیل دانش اموزان و دانشجویان، کمک به مسکن و… با هدف محرومیت زدایی، فقرزدایی و ایجاد مساوات بین افراد در جامعه ارائه می نماید.
وی در پایان از دستگاه های اجرایی، سمن های مردم نهاد و مردم خیر و نوع دوست شهرستان زیرکوه، جهت تحقق100درصدی اهداف، برنامه ها و فعالیت های بهزیستی در حوزه های توانبخشی، اجتماعی، پیشگیری و مشارکت های اجتماعی درخواست همکاری نمود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا