عمومی

بیش از 2 هزار جمعیت،بخش زهان زیرکوه از شبکه دیجیتال بهره مند شدند

با حضور مدیر کل صدا و سیمای استان،بیست و ششمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی، در ایستگاه امامزاده داوود بخش زهان شهرستان زیرکوه راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با حضور مدیر کل صدا و سیمای استان،بیست و ششمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی، در ایستگاه امامزاده داوود بخش زهان شهرستان زیرکوه راه اندازی شد.
برای راه اندازی این پروژه 210 میلیون تومان هزینه شده که 190 میلیون تومان از اعتبارات صدا و سیما و بقیه از سوی مردم و مسولان محلی تامین شده است.
این فرستنده 7 روستا را زیر پوشش قرار می دهد تا بیش از 2 هزار و 500 نفر از مردم این منطقه 18 شبکه تلوزیونی و 19 شبکه رادیویی را دریافت کنند.
مدیرکل صدا و سیمای استان در جمع مردم روستاهای تحت پوشش، نقش مردم را در راه اندازی فرستنده های دیجیتال موثر دانست و گفت: هر زمان که مردم در تامین زیرساختهای لازم کمک کردند دیجیتال زودتر از موعد مقرر راه اندازی شد و امیدواریم با اقدامات جهادی 10 تا 15 ایستگاه دیگر به زودی به بهره برداری برسد.
محمد ثقفی افزود: اعتبار مورد نیاز آماده سازی زیرساخت ها برای راه اندازی شبکه های دیجیتال باید از اعتبارات استانی تامین شود که متاسفانه در سالهای گذشته به علت نداشتن اعتبار این روند با کندی صورت گرفته است.
وی گفت: سال گذشته طبق توافقی که بین معاونت امور استانهای سازمان صدا و سیما و استانداری خراسان جنوبی انجام شد، مقرر گردید برای اینکه پوشش دیجیتال خراسان جنوبی به میانگین کشوری برسد در 60 نقطه، دستگاه دیجیتال راه اندازی شود و 14 میلیارد تومان از محل اعتبارات صدا و سیما و 6 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی پرداخت شود.
مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: علی رغم تامین اعتبارات لازم از سوی سازمان صدا و سیما برای خرید تجهیزات، تاکنون اعتبارات استانی مورد نظر تامین نشده است .
فرماندار زیرکوه هم با بیان اینکه 85 درصد مردم این شهرستان ساکن روستاها هستند گفت: مناطق کوهستانی و پراکندگی روستاهای این شهرستان توجه ویژه مسولان را در خصوص پوشش شبکه های دیجیتال می طلبد.
خانزاده افزود: به زودی ساختمان 3 ایستگاه دیجیتال دیگر هم در این شهرستان آماده نصب تجهیزات صدا و سیما خواهد شد.
حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان هم از اقدام سریع مسولان صدا و سیما در خصوص راه اندازی شبکه های دیجیتال در این بخش تشکر کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا