عمومی

بیش از 5 هزار تن گندم در زیرکوه برداشت می شود

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با بیان اینکه یک هزار و 690 هکتار از اراضی زیرکوه زیر کشت گندم قرار دارد،گفت:پیش بینی می شود از این سطح زیر کشت 5 هزار تن گندم برداشت شود.

محمد بنی اسدی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوزبا اشاره به آغاز براشت گندم از مزارع زیرکوه ،اظهارداشت: یک هزار و 690 هکتار از اراضی زیرکوه زیر کشت گندم قرار داردوپیش بینی می شود از این سطح زیر کشت 5 هزار تن گندم برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با بیان اینکه تا کنونن 610 هکتار از اراضی سطح زیر کشت گندم زیرکوه به وسیله شش کمباین کاه کوب و یک کمباین معمولی درو شده است،خاطرنشان کرد:تا کنون یک هزار تن گندم برداشت شده کشاورزان تحویل سیلو گردیده است.
وی با اشاره به ارقام گندم گشت شده در شهرستان زیرکوه، تصریح کرد: در سال جاری ارقامی نظیر بک کراس روشن،ارک،پیشگام ،افق،روشن و سیروان در مزارع این شهرستان کشت شده است.
بنی اسدی همچنین به برداشت جو در شهرستان زیرکوه اشاره کرد و گفت:400 هکتار جو در شهرستان زیرکوه کاشت شده است و تا کنون 340 هکتار از این اراضی برداشت شده است که 55 هکتار به صورت دستی،70 هکتار با ماشین های دروگر و 215 هکتار به وسیله کمباین برداشت گردیده.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه با بیان اینکه بیشترین رقم زیر کشت محصول جو در شهرستان زیرکوه از رقم ریحان بوده است،گفت:پیش بینی می شود حدود هزار تن جو از سطح زیر کشت شهرستان برداشت شود.
انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا