عمومی

بیش از 8 هزار دانش آموز زیرکوهی آماده شروع سال تحصیلی/همه شرایط برای آغاز سال تحصیلی جدید مهیاست

معاون آموزش و پرورش زیرکوه گفت: جلسات هماهنگی و تقسیم همکاران در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شده و همه شرایط برای آغاز سال تحصیلی جدید مهیاست.

سید علی موسوی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهارداشت:در مقطع ابتدایی تقسیمات همکاران به پایان رسیده است و نیروهای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان نیز روز یکشنبه 26 شهریورماه تقسیم خواهند شد.
معاون آموزشی آموزش و پرورش زیرکوه با بیان اینکه تعداد 280 کلاس درس و قریب به 4500 دانش آموز در مقطع ابتدایی زیرکوه وجود دارد،گفت:در حوزه ابتدایی هیچگونه مشکلی از بابت تامین نیرو نداریم و در آغاز سال تحصیلی هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.
معاون آموزشی آموزش و پرورش زیرکوه خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه فرهنگیان زیرکوه را اکثرا افراد غیر بومی تشکیل می دهند و بسیاری از آنها متقاضی انتقال هستند،درخواست انتقال همکاران به دقت بررسی می شود و با توجه به اینکه در مقطع ابتدایی مشکلی در جهت تامین نیرو نداریم،سعی بر این است تا همکاران مشکل دار که از مسافت های طولانی تر به شهرستان زیرکوه می آیند،در انتقال اضطرار مشکل تعدادی از این همکاران حل شود.
وی ادامه داد: در مقطع متوسطه اول نیز تقسیمات همکاران از 19 شهریور ماه آغاز و امروز 22 شهریور ماه به اتمام رسیده است.
موسوی بیان داشت: در مقطع متوسطه اول بخ جز رشته زبان انگلیسی خواهران و ریاضی خواهر و برادر ،هیچگونه مشکل نیروی انسانی وجود ندارد و این مشکل هم با استفاده از نیروهای فیزیک و علوم تجربی و نیروهای مقطع متوسطه دوم حل خواهد شد.
معاون آموزشی آموزش و پرورش زیرکوه با بیان اینکه تقسیمات نیروها در مقطع متوسطه دوم نیز به پایان رسیده است ،گفت:در این مقطع مشکل خاصی در بحث تامین نیرو وجود ندارد و فقط در دو رشته زبان انگلیسی و ریاضی اندک مشکلاتی وجود دارد که با تعامل با استان و با تخصیص ساعات حق التدریس این مشکل حل خواهد شد.
وی اذعان داشت:با توجه به همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس و ایام محرم،جلسات تعامل و هم اندیشی با فرمانداری و ناحیه مقاومت سپاه شهرستان انجام شده و در بحث پروژه مهر ة همه شرایط برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید فراهم شده است.
موسوی خاطرنشان کرد: سال تحصیلی جدید از اول مهرماه با آمادگی کامل و با 8450 دانش آموز، 800 همکار فرهنگی و 480 کلاس درس در شهرستان زیرکوه آغاز خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا