عمومی

بی تفاوتی سیاسی یکی ازعوامل فتنه هاست/مسئولان به مطالبات برحق مردم توجه کنند

امام جمعه زیرکوه بی تفاوتی سیاسی را آسیب دانست و بیان داشت: بعضی ها نسبت به مسائل بی تفاوت هستند و این بی تفاوتی سیاسی یکی از عوامل فتنه ها ست .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروزدرخطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ،ضمن توصیه به تقوای الهی ، اظهارداشت: گرامی ترین انسانها در نزد خداوند متعال انسانی است که از نظر تقوی برتر و بالاتر باشد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به مناسبت های هفته به انتصاب شایسته حضرت آیت الله خامنه ای به امامت جمعه تهران اشاره کرد و گفت:نماز جمعه لیله القدری برای انقلاب اسلامی و قرارگاه ایمان،‌تقوی و بصیرت و اخلاق است و الحمدلله تا کنون نماز های جمعه خوب درخشیده و بصیرت افزایی کرده است.
وی با اشاره به شهادت جمعی از اعضای گروه فدائیان اسلام و شهدان نواب صفوی و طهماسبی،گفت این عزیزان از پیشگامان مبارزه با رژیم ستمشاهی بودند و شهید نواب روحیه ای سرشار از شوق و عشق به شهادت داشت و با روحیه ای جهادی و انقلابی ،‌استارتی را بریا انقلاب زدند.
مرتضائی نیا با اشاره به فرار شاه خائن از کشور در دی ماه 1357، بیان داشت: 26 دی ماه پایان دوره ظلم و دیکتاتوری است و روزی بود که برای ملت ایران بسیار خوشحال کننده بود.
امام جمعه زیرکوه تاکید کرد:تاریخ را باید برای جوانان گفت تا بدانند قبل از انقلاب کجا بودیم و الان به برکت انقلاب و نظام و خون پاک شهدا الان کجا هستیم و این را باید جوانان و نوجوانان ما بدانند و با قوت و قدرت باید از نظام و انقلاب دفاع کنند.
وی به ضرورت ریشه یابی فتنه ها تاکید کرد و گفت: ظاهر فتنه خاموش شده اما عمق فتنه وجود دارد و باید این فتنه ها ریشه یابی شود تا مردم سرچشمه های اصلی فتنه ها را بدانند و بشناسند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه نداشتن تقوی انسان را به غفلت دچار می کند،‌گفت: غفلت انسان را با مغز زمین می زند و کشانی که در همین حوادث اخیر دچار اشتباه شدند، بعضی ها گول رسانه های خارجی را خوردند و بر اثر بی تقوایی گمراه شدند.
مرتضائی نیا بی تفاوتی سیاسی را آسیب دانست و بیان داشت: بعضی ها نسبت به مسائل بی تفاوت هستند و این بی تفاوتی سیاسی یکی از عوامل فتنه ها ست .
وی ادامه داد: خودباختگی، راحت طلبی، تجمل گرایی، رفاه طلبی،سیاست زدگی، خوش بینی و خوش خیالی در برابر دشمنان و عدم مراقبت از روزنه های نفوذ، بی بصیرتی و دنیا طلبی عوامل فتنه هاست که باید بسیار دقت کنیم و مواظب باشیم دوباره فتنه ای بوجود نیاید.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به صحبت های ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم،گفت:این صحبت ها برای ما یک راه روشن است و این صحبت ها را باید مرتب خواند و مطالعه کرد و ببیند چقدر راه را برای انسان روشن می کند .
مرتضائی نیا با اشاره به دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران، بیان داشت: کسانی که دنبال پیوند با آمریکا هستند حرف ملت را بفهمند و این دشمنی ها را ببینند و حرف مردم را در این چند روز ببینند و بشنوند که مردم در همه شهرها متحدا بیرون آمدند و از دشمنان خود بیزاری جستند و دشمن قسم خورده خود را معرفی کردند.
وی با تاکید بر توجه مسئولان بر مطالبات به حق مردم، گفت: مسئولان باید به مساله اشتغال،‌گرانی، بیکاری و … توجه ویژه داشته باشند و هر چه از این مردم تشکر کنند کم تشکر کردیم.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به شکست اخیر آمریکا در سازمان ملل،خاطرنشان کرد: امروز کشورها بیدار شده اند و رئیس جمهور متزلزل آمریکا باید از این حوادث درس بگیرد و به خود بیاید تا اینقدر ذلت و خوار نشود.
مرتضائی نیا اذعان داشت: با ایمان و اتحاد و هوشیاری ملت، تیر آمریکا به سنگ خورد و در آینده هم با ایمان و هوشیاری و درصحنه بودن مردم بزرگوار این تیرها به سنگ خواهد خورد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا