عمومی

تاکید بر اتمام پروژه مدارس نیمه تمام/ مهمترین هدف شبکه های اجتماعی دور کردن جوانان از مبانی اعتقادی و دینی است

فرماندار زیرکوه گفت:یکی از برنامه های اساسی ما بحث تکمیل پروژه مدارس نیمه تمام در مرحله اول و شروع پروژه های جدید و مورد نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش زیرکوه با تبریک حلول ماه ربیع از تلاش همه دست اندرکاران که باعث کسب رتبه اول استان در پروژه مهر در سطح کشورگردید تشکر کردواظهار داشت:یکی از برنامه های اساسی ما بحث تکمیل پروژه مدارس نیمه تمام در مرحله اول و شروع پروژه های جدید و مورد نیاز است.
فرماندار زیرکوه،خاطرنشان کرد:علیرغم مشکلات اعتباری تلاش خواهیم کرد تمام مدارس نیمه تمامی که شروع شده را تا پایان سال عمرانی 95 به بهره برداری برسانیم.
خانزاده با بیان اینکه وضعیت کلی جامه در شادابی جوانان و مردم مناسب نیست،گفت:مردم افسرده و نسل جوان افسرده ای در کشور وجود دارد و این در آینده می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد بنابراین باید تلاش شود با رعایت هنجارهای دینی و اجتماعی ،نوجوانان و نسل جوان ما یک نسل شاداب و پویا باشند.
وی با اشاره به اینکه تعدد مراکزی که در این حوزه نقش دارند خود یکی از معایب بزرگ است، تاکید کرد: این مراکز بخش عمده ای ازاعتبارات و هزینه ها را نصیب خود می کنند ودر نهایت خروجی آن بسیار کمرنگ است.
فرماندار زیرکوه بیان داشت:جای تاسف دارد که با گذشت قریب به 40 سال از انقلاب اسلامی تغذیه دانش آموزان ما مشکل دارد و قادر به تامین آن نیستیم که این موضوع با اصولی که در ابتدای انقلاب دنبال آن بودیم همخوانی ندارد.
خانزاده با بیان اینکه دانش آموزان بزرگترین و ارزشمند ترین سرمایه انسانی هستند،اذعان داشت:همه باید تلاش کنیم تا این وضعیت بهبود پیداکند و اگر نتوانیم دانش آموزان رادر ابعاد مختلف درست پرورش دهیم قطعا جامعه سالمی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد:افسردگی ها ، بیماری های روحی روانی و ناهنجاری هایی که ممکن است به صورت پنهان در دانش آموزان وجود داشته باشد در آینده می تواند منشاء مشکلات عدیده ای در جامعه شود.
فرماندار زیرکوه گفت:با توجه به مشکلات بهداشتی که در روستاها وجود دارد باید به مسائل بهداشتی خصوصا در مدارس روستایی توجه ویژه ای شود.
خانزاده با بیان اینکه بسیاری از اولیاء مشکل مالی ندارند،تاکیدکرد:مشارکت اولیاء در امر کمک به آموزش و پرورش بسیار کمرنگ است و هیچگونه دغدغه و احساس تکلیفی در اولیاء وجود ندارد که باید این حس تکلیف در اولیاء ایجاد شود.
وی با تاکید بر ارتقاء کرامت معلم،گفت:تا زمانی که کرامت و منزلت معلم به او برگردانده نشود و معلمین ما آن اهتمام لازم را نداشته باشند نخواهند توانست نسل و دانش آموزان خوبی را تربیت کنند.
فرماندار زیرکوه با اشاره بهمشکلات مدارس شبانه روزی،بیان داشت:در تلاش هستیم برخی از مشکلات مدارس شبانه روزی از طریق جذب خیرین و تبدیل برخی منابع به احسن ،حل شود.
خانزاده با بیان اینکه مسابقات فرهنگی و نماز یک مقوله چند وجهی است،اذعان داشت:قطعا به صورت دستوری نمی توان دانش آموزان را به مسائل اعتقادی و مذهبی علاقه مند کرد بلکه نیاز به یک سری کارهای اصولی و زیربنایی دارد.
وی تصریح کرد:در شرایط کنونی که این همه امکانات و ابزار اطلاع رسانی در اختیار دانش آموزان و مردم قراردارد و اکثر افراد باسواد ما از شبکه های اجتماعی استفاده می کنندطبیعی است که نسل جوان ما در معرض بسیاری از هجمه ها و آسیب ها قرار بگیرند.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه مهمترین هدف شبکه های اجتماعی دور کردن نسل جوان و نوجوان از مبانی اعتقادی و دینی است،گفت:با شیوه های قدیمی نمی توان به جنگ مشکلات جدید رفت و مشکلات جدید ،امکانات و راهکارهای جدید می خواهد که باید دستگاههای فرهنگی در این راه فکر کنندوتلاش کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا