عمومی

تحقق صددرصدی اشتغال در زیرکوه در سال 95/رشد یک درصدی نرخ بیکاری در زیرکوه

رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی زیرکوه از تحقق صددرصدی اشتغال در زیرکوه در سال 95 خبرداد و گفت: :نرخ بیکاری شهرستان زیرکوه در سال 95 نسبت به سال 94 از افزایش یک درصدی برخوردار بوده است.

علیرضا رضایی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با اشاره به نرخ بیکاری در شهرستان زیرکوه ،اظهارداشت:نرخ بیکاری شهرستان زیرکوه در سال 95 نسبت به سال 94 از افزایش یک درصدی برخوردار بوده و از 6 و چهار دهم در سال 94 به 7 ممیز شش دهم در سال 95 افزایش یافته است.
رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی زیرکوه خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان اشتغال اکثرا به صورت صد درصدی در جهت اشتغال هزینه نمی شود و در موارد دیگری به مصرف می رسد،این آمار از لحاظ عینی بیشتر از آمار سیستمی است.
وی ادامه داد:اکثر افرادی که وام اشتغال دریافت می کنند یا مجوز از اداره صنعت و معدن دریافت می کنند در راه صنعت و اشتغال و تولید از آن استفاده نمی کنند که اگر این اقدام صورت گیرد نرخ بیکاری در شهرستان زیرکوه بسیار پایین تر از درصد اعلام شده خواهد بود.
رضائی بیان داشت:سیاست های کلی اشتغال در سال 96 که با نام اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال نامگذاری گردیده است ،ابلاغ گردیده اما به جهت اینکه در آستانه انتخابات مهم و سرنوشت ساز قرار داریم ،هنوز آمادگی لازم از طرف دستگاهها اعلام نشده و اقدامی در این زمینه انجام نگرفته است .
رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی زیرکوه گفت:در سال 95 که با عنوان اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل نامگذاری شده بود،در خصوص تحقق اشتغال در شهرستان زیرکوه،در حوزه تعاون دومین شرکت تعاونی توسعه و عمران استان در این شهرستان تاسیس شد که با همت فرمانداری،بخشداران،دهیاران و مردم شهرستان این شرکت به ثبت رسید.
وی ادامه داد: حداقل سرمایه این شرکت تعاونی 300 میلیون تومان است و نیمی از مردم شهرستان باید در این شرکت تعاونی عضو باشند،به همین لحاط در اکثر شهرستانها این شرکت تعاونی تاسیس نشد اما در شهرسان زیرکوه این اقدامات انجام شد و شرکت تعاونی به ثبت رسید.
رضائی با بیان اینکه در حوزه تعاون نیز شهرستان زیرکوه در سال گذشته رتبه اول استان را کسب کرد، خاطرنشان کرد: در این حوزه 8 تعاونی در در شهرستان زیرکوه با سرمایه 430 میلیون تومان به ثبت رسید که 466 نفر از مردم شهرستان در این شرکت تعاونی ها عضو شدند و برای 76 نفر اشتغال ایجاد شد.
تحقق صددرصدی اشتغال در زیرکوه
رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی زیرکوه ،تصریح کرد:در حوزه اشتغال در سال گذشته تعهد اشتغال شهرستان 434 نفر بوده است که در این حوزه تحقق بالای صد درصدی در شهرستان زیرکوه انجام گرفته است.
وی اذعان داشت:در سال گذشته 6 کمیته اشتغال در شهرستان با ریاست فرماندار تشکیل شد و توانستیم تحقق بالای صد درصدی در حوزه اشتغال انجام دهیم.
رضائی با اشاره به اینکه هر اشتغالی که خواسته باشد صورت گیرد باید به ظرفیت خود محیط توجه داشته کرد، گفت: ما اشتغال را یا از محیط یا از اطراف یا از پتانسیل های خود شهرستان می گیریم و شهرستان زیرکوه شهرستانی است که از لحاظ پتانسیل ها و زیر ساخت ها زیاد نمی شود روی آن کار کرد.
رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی زیرکوه ادامه داد:حدود 90 درصد مردم شهرستان در حوزه دامداری و کشاورزی مشغول هستند و با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی امسال نسبت به سال گذشته بهتر بوده،اکثر مردم دنبال همین قضیه حرکت می کنند .
تنها پتانسیلی که در شهرستان می توان در آینده از آن کمک گرفت،بازارچه مرزی یزدان است که اگر بازارچه راه اندازی شود وزیرساخت های شهرک صنعتی آماده شود،سرمایه گذاران زیادی جهت سرمایه گذاری در شهرستن اقدام خواهند کرد.
وی گفت:یکی از عواملی که می تواند در داخل شهرستان کمک عمده ای برای اشتغال و جذب جوانان داشته باشد ،راه اندازی شهرک صنعتی و مهمتر از آن بازارچه مرزی یزدان است که این دو مورد اگر راه اندازی شود از فشار اقتصادی مردم خواهد کاست و کمک عمده ای برای مردم شهرستان در چرخه اقتصادی خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا