عمومی

تحقق96درصدی اشتغال مددجویان بهزیستی از طریق تسهیلات بانکی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه گفت: 96 درصد اشتغال جامعه هدف بهزیستی از طریق پرداخت تسهیلات بانکی محقق شد.

محمد بارانی در گکفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار از جمله راههای توانمندسازی، استقلال و خودکفایی معلولین، زنان سرپرست خانوار و مددجویان است، بیان کرد: در سال گذشته با پرداخت 534 میلیون تومان تسهیلات بانکی یا تسهیلات بند(د) تبصره 16 قانون بودجه سال 96، برای 44 نفر کسب و کار خرد یا خوداشتغالی ایجاد شده است.
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه، تصریح کرد: از این تعداد افرادی که موفق به دریافت تسهیلات خوداشتغالی شده‌اند،34 نفر معلول مبلغ 375 میلیون تومان، 9زن سرپرست خانوار مبلغ 84 میلیون تومان و 9 نفر معتاد بهبود یافته مبلغ 75 میلیون تومان تسهیلات را دریافت ‌کرده‌اند.
بارانی با بیان اینکه از مجموع اشتغال ثبت شده تعداد41 نفر روستایی و 11 نفر شهری هستند، عنوان کرد: 16 شغل در حوزه خدمات و 36 شغل مربوط به حوزه کشاورزی بوده است.
وی ضمن اشاره به اینکه این اعتبارات برای مشاغل خانگی تا سقف 5 میلیون تومان و برای خوداشتغالی تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت می‌شود.گفت: شغل‌های ایجاد شده بر اساس انتخاب خود متقاضیان، بیشتر در قالب فست فود،پوشاک فروشی،پارچه فروشی، برق کشی خودرو، قالی بافی، خیاطی،جارو بافی حوله بافی،کشاورزی، دامداری،سوپر مارکت،دارو گیاهی و… است.
این مسئول ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات توانبخشی مبتنی بر جامعه بهزیستی زیرکوه، برای 30معلول روستایی در زمینه مشاغل خانگی شغل ایجاد، که جمعا 62میلیون و 450 هزار تومان پرداخت شده است.
بارانی با اشاره به اینکه در حال حاضر توسط این اداره برای 7نفر بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی پرداخت می شود، گفت: بهزیستی تسهیلات کم بهره 20 میلیون تومانی برای کارفرمایان به ازای اشتغال هر مددجو پرداخت می‌ نماید و هر کارفرما می‌تواند تا پنج نفر را در این چارچوب به خدمت بگیرد و اینکه از 23 درصد حق بیمه کارفرمایی به مدت 5 سال بهره‌مند شوند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه در پایان بیان کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات،طی سال های اخیر بهزیستی در راستای ایجاد اشتغال معلولین(تیپ2)،به کارفرمایانی که معلول تحت حمایت بهزیستی را مشغول به کار نمایند، تا مبلغ 8 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می نماید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا