عمومی

تحلیلی بر منتخبین پنجمین شورای اسلامی شهر حاجی آباد

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر حاجی آباد با شرکت 18 نفر برگزار شد و مردم کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا با حضور پرشور و حماسی مردم در پای صندوق های رای رقم خورد.
مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در سراسر کشور به نمایندگان خود در شورای اسلامی شهر و روستا رای دادند و در این بین در شهرستان زیرکوه نیز مشارکت 90 درصدی مردم در انتخابات برگ زرینی بر کارنامه ی مردم ولایتمدار این شهرستان افزود.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر حاجی آباد در حالی آغاز شد که برای اولین بار 27 نفر در ماراتن بزرگ انتخابات ثبت نام کردند.
اگر چه تا روزهای پایانی 9 نفر از لیست 27 نفره انصراف دادند اما تعداد 18 کاندیدا آن هم برای شهر کوچکی مثل حاجی آباد خارج از انتظار بود.
کاندیداهایی که در فرصت یک هفته ای تبلیغات با شرکت در برنامه های معارفه و مناظره در مساجد شهر،چاپ بنر و پوستر و تبلیغات کوچه و خیابانی و خانه به خانه تمام تلاش خود را برای موفقیت در صحنه انتخابات به کار گرفتند.
اگر چه در این دوره از انتخابات شهر حاجی آباد چهره هایی تازه و تعدادی از فرهنگیان شهر نیز ثبت نام کرده بودند،اما باز هم مثل همه دوره های قبل ،برندگان انتخابت افرادی بودند که علاوه بر تبلیغات بهتر و داشتن شایستگی های لازم، دوستان و اقوام بیشتری داشتند و به عبارتی باز هم نگاه طایفه ای بر انتخابات شهر حاجی اباد سایه افکند.
به هر حال انتخابات شورای شهر حاجی آباد همزمان با سایر نقاط کشور برگزار شد و مردم شهر با مشارکت پرشور خود به کاندیداهای مورد نظر رای دادند و سرانجام افراد زیر برای مدت 4 سال به عنوان شورای اسلامی شهر حاجی اباد انتخاب شدند.
آقای جواد کامکار دلاکه با 1585 رای
آقای مسلم سپهری مقدم با 1110 رای
آقای علیرضا صیقلی با 1074 رای
آقای محمد وحید پور با 967 رای
آقای محمد معاونی معاونی با 946 رای
همچنین آقایان حسین روحی با 920 رای و مهدی وحید پور با 903 رای به عنوان دو عضو علی البدل شورای اسلامی شهر حاجی آباد انتخاب شدند.
آنچه در مورد منتخبین شورای اسلامی شهر حاجی آباد می توان به آن اشاره کرد حضور چهره های جوان در بدنه شورای شهر است که امیدواریم با شور و انرژی جوانی خود ،مشکلات عدیده شهر را که در برنامه های خود نیز به آنها اشاره کرده بودند حل و فصل نمایند.
معرفی منتخبین شورای اسلامی شهر حاجی آباد:
آقای جواد کامکار به عنوان نفر اول این انتخابات ،دانشجوی ارشد رشته تحقیقات ، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان و مدیر شرکت تعاونی عشایری ذخایر زیرکوه است.
آقای مسلم سپهری مقدم مهندس عمران ، مسؤول اتاق اصناف شهرستان زیرکوه ،مهندس ناظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان قاین ،مدیر دفتر فنی و خدمات طراحی روستایی شماره 9 قاین و عضو هیات مدیره نظام کاردانی ساختمان شهرستان زیرکوه است.
آقای علیرضا صیقلی دارای مدرک دیپلم و سابقه دو سال شهرداری شهر حاجی آباد و عضویت در شورای شهر حاجی آباد را در کارنامه خود دارد.
آقای محمد وحیدپور لیسانس اقتصاد و از روحانیون شهرستان و آقای محمد معاونی لیسانس علوم تربیتی و مسؤول کانون قلم چی شهرستان زیرکوه است.
دوره چهار ساله، شوراهای اسلامی شهر و روستای چهارم در تاریخ ۱۳ مرداد ماه پایان می‌یابد و از ۱۴ مرداد ماه ۹۶ پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز به کار می‌کند.
انتخاب شهردار، تشویق و ترغیب مردم در گسترش مراکز تفریحی و ورزشی و فرهنگی، تصویب بودجه سالانه شهرداری، نظارت بر اماکن عمومی، نظارت بر اجرای طرح های توسعه معابر و فضاهای سبز و تاسیسات عمومی شهر، تصویب نرخ کرایه وسایل درون شهری، بررسی و تایید طرح های هادی و جامع شهرسازی از جمله وظایف شورای شهر است.
امید است شورای پنجم با روندی که سرشار از اتحاد باشد برای توسعه همه جانبه شهر در راستای مسئولیت‌های خود گام بردارند و وعده های انتخاباتی خود را فراموش نکنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا