عمومی

تخصیص 290 میلیارد ریال اعتبار به زیرکوه/رشد 78 درصدی تخصیص اعتبارات نسبت به سال گذشته

فرماندار زیرکوه از اختصاص 29 میلیارد و 390 میلیون تومان بودجه به شهرستان زیرکوه خبرداد و گفت: اعتبارات تخصيص يافته به شهرستان نسبت به سال گذشته حدود ۷۸% رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز با حضور فرهاد فلاحتی ،نماینده مردم شهرستالنهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار و مدیران ادارات و نهادهای دولتی شهرستان،کمیته برنامه ریزی شهرستان زیرکوه برگزار گردید.
حجت الله خانزاده در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه ضيافت الهي و گراميداشت پيشاپيش هفته قوه قضاييه اظهار داشت: اعتبارات تخصيص يافته به شهرستان زیرکوه در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۷۸% رشد داشته است .
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه صرفا افزايش اعتبارات براي شهرستان لازم نيست ،گفت:شهرستان نيازمند يك تغيير نگاه در خصوص توسعه پايدار و اشتغال پايدار مي باشد و بايد يك نگاه جامع به اعتيارات داشته باشيم و هدف نهايي را توسعه پايدار و اشتغال پايدار قرار دهيم .
وي با بيان اينكه توزيع اعتبارات در سال جاري پروژه محور بوده است نه دستگاه محور،تاکیدکرد: تلاشمان بر اين بوده است تا همه ظرفيتها و نيازهاي شهرستان را در نظر بگيريم و بر اساس آن توزيع را انجام دهيم .
خانزاده از مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان خواست که در حوزه اشتغال هر چه توان دارند به کار گیرند چرا که يكي از بحث هاي مورد تاكيد دولت و مقام معظم رهبري بحث اشتغال است كه در اين چند سال تاكيد زيادي بر آن وجود داشته.و بايد به سمتي گام برداريم كه مشاركت بخش خصوصي و در ادامه آن اشتغال پايدار در شهرستان را شاهد باشیم.
فرماندار با تاکید بر توجه ویژه به پروژه هاي روستايي در اعتبارات امسال افزود: در سال جاري تلاش مي کنيم كه صد درصد طرح هادي روستا ها و عمران روستايي را اجرا كنيم كه اين خود يك انقلاب در حوزه عمران مناطق روستايي خواهد بود.
خان زاده همچنین از تخصيص اعتبارات قابل توجه در بحث آب شرب روستايي خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه گوشه اي از مشكلات اين حوزه در سال جاري رفع گردد.
وي همچنين به موارد مطروحه در قانون برنامه ششم توسعه اشاره و خواستار پيگيري جذب اعتبار از اين منابع شد .
گفتنی است در این جلسه در مجموع مبلغ ۲۹ ميلياردو ۳۹۰ ميليون تومان که از كل اعتبار استان به شهرستان زيركوه تخصيص داده شده بود در ۲۴ فصل ،۶۲ برنامه و ۱۵۲ پروژه بين ۳۷ دستگاه شهرستان توزيع شد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا