عمومی

ترک های بحران آب در دل سد حاجی آباد+ تصاویر

سد حاجی آباد نیز با ظرفیت ۶.۵ میلیون متر مکعب یکی از مهم ترین سدهای خراسان جنوبی است که این روزها به کلی خشکیده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سد مخزنی حاجی‌آباد زیرکوه با ظرفیت آبگیری 6.5 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه بمرود ساخته شده است، سدی که هدف اصلی آن جلوگیری از هدر رفت آب این رودخانه و ذخیره‌سازی آن برای زیر کشت بردن زمین‌های پایین دست بود.
اما چند سالی هست که به دلایل گوناگون از جمله بارندگی‌های کم و خشکسالی‌های پی در پی آبگیری این سد گاها فقط در زمستان انجام می‌شود و در فصول گرم سال به ویژه فصل تابستان آب سد حاجی‌آباد به کلی خشک می‌شود.
این روزها که به علت گرمای بی سابقه هوا ،بحث بحران آب مطرح می شود،ترک های این بحران در دل سد حاجی آباد به خوبی نمایان است و این می تواند هشداری باشد برای مردم تا در مصرف آب ،دقت بیشتری نمایند.
مدیر آب و فاضلاب روستایی زیرکوه نیز خطر بحران آب را خطری جدی برای اهالی شهرستان زیرککوه می داند و بااشاره به بحران اب در فصل گرم تابستان می گوید:مشترکین محترم روستایی از مصرف غیر ضروری خودداری فرمایندوباصرفه جویی در مصرف آب از جیره بندی ، قطع آب وافت فشار جلوگیری کنند تا بتوان از فصل گرم تابستان عبور کنیم.
غلامحسینی با بیان این که در حال حاضر حدود۱۱ روستا از مجموع ۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار در فصل تابستان دچار کم آبی و مواجه با تنش آبی هستند،تاکید کرد: در صورت صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف می توان با کمترین مشکل از تابستان عبور کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا