عمومی

تزریق ۱۲ میلیارد تومانی اعتبارات به حوزه راهداری و حمل و نقل زیرکوه در دولت یازدهم

مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زیرکوه گفت : با وجود تنگنا های اعتباری دولت در 4 سال اخیر ، مجموع اعتبارات تزریق شده به بخش راهداری و حمل و نقل شهرستان اعم از اعتبارات ملی و استانی و راهداری بالغ بر 12.3میلیارد تومان بوده است

مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، از تزریق12.3 میلیارد تومانی اعتبارات بخش راهداری و حمل و نقل در 4 سال گذشته خبر داد و گفت : با وجود تنگنا های اعتباری دولت در 4 سال اخیر ، مجموع اعتبارات تزریق شده به بخش راهداری و حمل و نقل شهرستان اعم از اعتبارات ملی و استانی و راهداری بالغ بر 12.3میلیارد تومان بوده است که شامل اجرای پروژه های روکش و سیلکت راههای شریانی ، اصلی و فرعی احداث و مرمت پل و ابنیه فنی، خط کشی راههای شریانی ، اصلی و فرعی،ترانشه برداری و ایمن سازی راهها و قوسهای تند،نصب و مونتاژ،علائم و تاسیسات جانبی راه، ایمن سازی مدارس حاشیه راهها،اصلاح حریم ، تیغ زنی و تسطیح راههای خاکی، شانه سازی و رفع افتادگی شانه راهها،عملیات راهداری زمستانی و تابستانی شامل برفروبی،ماسه روبی ، لایروبی، شن و نمک پاشی و لکه گیری ،تجهیز و مرمت راهدارخانه های مرکزی و زهان ،تجهیز و راه اندازی ماشین آلات راهداری می باشد.
مهندس حیدری با بیان اینکه طول راههای شریانی ، اصلی و روستایی آسفالته شهرستان 1167 کیلومتر ، طول راههای خاکی 200 کیلومتر و طول راههای شوسه 25 کیلومتر می باشد و در بخش حمل و نقل نیز تعداد 2 دفتر حمل و نقل مسافر اتوبوسی و سواری کرایه با تعداد 6 دستگاه اتوبوس و30 دستگاه سواری کرایه عمومی و یک دفتر حمل و نقل داخلی کالا فعالیت دارند ، افزود در دولت یازدهم بیش از 69 کیلومتر از راههای مواصلاتی شهرستان اعم از شریانی، اصلی و روستایی با اعتبار 60 میلیارد ریال روکش آسفالت گردیده است .
وی گفت : از تعداد84 روستای بالای 20 خانوار شهرستان 78 روستا دارای راه آسفالته می باشندو از مزیتهای آن بهره مند شده اند . در 4 سال گذشته 21 دهانه پل با اعتبار 7.200 میلیارد ریال احداث و همچنین تعداد 27 دستگاه پل و آبنیه فنی با اعتبار 2.500 میلیارد ریال مرمت گردیده است.
همچنین 650 کیلومتر از راههای شریانی ، اصلی و روستایی با اعتبار 6.530 مییلیارد ریال در دولت تدبیر و امید خط کشی شده است. حیدری گفت : ترانشه برداری و ایمن سازی قوسهای تند و حذف موانع دید در 8 پیچ پر حادثه شهرستان با اعتبار 5.100 میلیارد ریال صورت گرفته که باعث کاهش چشمگیر سوانح جاده ای گردیده است.
در بحث ایمن سازی و کاهش سوانح جاده ای اقدامات دیگری از قبیل نصب و مونتاژ انواع علائم و تاسیسات ایمنی ، ایمن سازی مدارس حاشیه راهها ، آموزش موتور سواران و رانندگان وانت بارها و ماشین آلات کشاورزی و … نیز با اعتبار 4.100 میلیارد ریال انجام گرفته است. حریم زنی ، شانه سازی و بوته کنی کلیه راههای آسفالته سالی یک مرتبه و تیغ زنی و تسطیح 200 کیلومتر راههای خاکی شهرستان سالی 3 الی 4 مرتبه صورت می گیرد.
قابل ذکر است که شهرستان زیرکوه دارای 2 راهدارخانه می باشد ، که راهدارخانه مرکزی حاجی آباد و شهر زهان برای مدیریت عملیات راهداری زمستانی و تابستانی شامل برفروبی ، ماسه روبی ، لایروبی ،لکه گیری و… که پر هزینه ترین و سخت ترین بخش فعالیت راهداران می باشد همیشه آماده خدمات رسانی به همشهریان عزیز می باشد.‌
وی به هزینه های زیاد نگهداری ، تجهیز و راه اندازی ماشین آلات راهداری نیز اشاره نموده و از آماده به کار بودن کلیه ماشین آلات برای ارائه خدمات مطلوب به همشهریان در تمام فصول خبر داد ، و افزود با توجه به اینکه دشوارترین بخش فعالیت راهداری در زمستان می باشد در سال گذشته با عنایت به نزولات جوی چشمگیر در شهرستان حدود 2000 کیلومتر برف روبی توسط راهداران سخت کوش شهرستان صورت گرفته است.
مهندس حیدری در ادامه فعالیت های راهداری از ادامه روکش و سیلکت راههای شریانی ، اصلی و روستایی ، تبدیل تعدادی آبنما به پل ، مرمت ابنیه فنی ، خط کشی و ایمن سازی راهها و تجهیز راهدارخانه های شهرستان خبرداد و ضمن تشکر از مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و فرماندار شهرستان به دلیل همکاری قابل توجه جهت ارتقا ایمنی و عملیات راهداری و نگهداری راهها اظهار امیدواری کرد که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز اقدامات مذکور تا پایان سال مالی انجام شود. همچنین مسئول راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زیرکوه ارتقا ایمنی تردد و عبور و مرور در سطح جاده های شهرستان را مهمترین اولویت خود در آینده بر شمرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا