عمومی

تغییر 50 درصدی مدیران ادارت زیرکوه در دولت یازدهم

اگر چه کمتر از 5 سال از تاسیس شهرستان زیرکوه می گذرد اما در این مدت بیش از نیمی از مدیران ادارات این شهرستان تغییر کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای مرزی استان خراسان جنوبی است که با وسعتی معادل 8 هزار کیلومتر مربع در شمال شرق استان قرار گرفته است.
این شهرستان دارای 3 بخش به نامهای : بخش مرکزی به مرکزیت حاجی آباد ، بخش زهان به مرکزیت زهان و بخش شاسکوه به مرکزیت آبیز می باشد.
جمعیت شهرستان زیرکوه حدود 50هزار نفر می باشد که اکثر این جمعیت در روستاها سکنی دارند و شهر حاجی آباد به عنوان مرکز شهرستان جمعیتی بالغ بر 7500 نفر را در خود جای داده است.
اگر چه شهرستان زیرکوه تاششم شهریورماه 1391 به عنوان یکی از بخش های شهرستان قاینات محسوب می شد اما ارتقاء این بخش به شهرستان یکی از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه و خصوصا مرحوم آیت الله فقیه امام جمعه فقید شهرستان بود،اما مدتها به بهانه کمبود جمعیت قانونی با طرح موضوع ارتقاء بخش زیرکوه مخالفت می شد تا اینکه در دولت دهم و زمانیکه نقاط کم جمعیت تر اززیرکوه به شهرستان ارتقاء یافت موضوع ارتقاء زیرکوه قوت گرفت وپیگیری رسمی آن آغاز شد و پس از مدتها پیگیری در تاریخ 10/5/1388 بصورت رسمی پیشنهاد آن از استانداری به وزارت کشور ارسال شد و البته بخاطر نقائصی که طرح پیشنهادی داشت رفت و برگشتهائی به استان داشت تا اینکه در تاریخ 27/6/1389 وزارت کشور پیشنهاد ارتقاء را به دولت تقدیم کرد و دولت در سفر استانی خود در تاریخ 5/8 /1390 آنرا تصویب کرد .
اگر چه ابلاغ شهرستان شدن زیرکوه با تاخیر صورت گرفت اما سرانجام در تاریخ 16/2/1391 مصوبه دولت به وزارت کشور ابلاغ ولی متاسفانه به دلائل نامشخص اجراء آن که در مدت کوتاهی امکان پذیر بود با 114 روز تاخیر در 6/6/1391 تحقق یافت و خواسته به حق مردم بالاخره بعد از سالها پیگیری عملیاتی شد و بخش زیرکوه به شهرستان ارتقاء یافت و فرهاد فلاحتی به عنوان اولین فرماندار این شهرستان معرفی شد.
ارتقائی که علاوه بر خوشحالی مردم باعث راه اندازی ادارات و نهادهای دولتی مختلف دراین شهرستان مرزی شد و حدود 40 اداره و نهاد دولتی در این شهرستان راه اندازی شد و مدیران زیادی در ادارات این شهرستان نوپا مشغول به خدمت شدند.
اما طولی نکشید که با تغییر دولت در خردادماه 92 موج تغیییرات در ادارات شهرستان آغاز شد و برخی از مدیرانی که هنوز تازه با شرایط شهرستان آشنا شده بودند با تغییر دولت ،تغییر کردند.
تغییراتی که شاید سیاست و سیاست زدگی مهمترین علت آن بود ،علتی که در این شهرستان محروم و مرزی درست به نظر نمی رسد و به جرات می توان گفت یکی از عوامل اصلی عدم پیشرفت شهرستان زیرکوه،غرق شدن مردم و مسؤولان در بازی های سیاسی و عدم توجه به شایسته سالاری در پست های مدیریتی این شهرستان است.
به هر حال آنچه در این مدت بر شهرستان زیرکوه گذشت ،حاصل آن تغییر چندین مدیر در ادارات این شهرستان بود که مهمترین آنها به این شرح است.
ردیف
نام اداره
مدیر قبلی
مدیر فعلی
1
فرمانداری
فرهاد فلاحتی
حجت الله خانزاده
2
بخشداری مرکزی
اصغری
عسکری
3
بخشدار زهان
شافعی
موسوی
4
بخشدار شاسکوه
علیراده
صفاجو
5
بازارچه یزدان
رستمی
بلوچی
6
آموزش و پرورش
فروزان نژاد
مهدی پور
7
ورزش و جوانان
علی آبادی
ترهمی – ادیبیان
8
جهاد کشاورزی
مهندس پور
بنی اسدی
9
محیط زیست
خیری
تقی زاده
10
کمیته امداد
مظاهری
فارابی
11
ثبت احوال
ابدان
قلی زاده
12
بهزیستی
خزاعی
عباسی
13
دامپزشکی
اصغری
منصوری
14
هواشناسی
غضنفری
آراسته
15
هلال احمر
توسلی نیا
حورانی – توسلی نیا
16
سازمان تبلیغات
ملاکی
اسماعیلی
17 فنی و حرفه ای سبزه جو اسماعیلی
آنچه به نظر می رسد در این مدت اکثر مدیران اداراتی که قبل از این در شهرستان مسقر بوده اند تغییر یافته اند.
اگر چه تغییر مدیران یکی از وظایف فرمانداری در راستای بهبود خدمت رسانی به مردم است اما به نظر می رسد آنچه در شهرستان کوچکی مثل زیرکوه ،اتفاق افتاده است،در اغلب ادارات،جنبه سیاسی آن بر مسائل کاری و تخصصی برتری داشته و این امر تا حدودی به پیشرفت شهرستان محروم و مرزی زیرکوه لطمه می زند.
امیدواریم روزی برسد که مردم و مسؤولان این شهرستان محروم و مرزی به دور از سیسات زدگی و با وحدت و یکدلی در راستای پیشرفت و آبادنی هر چه بیشتر این شهرستان تلاش کنند و خط و مشی سیاسی افراد ملاکی برای قرار گرفتن در رده های مدیریتی و اجرایی نباشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا