عمومی

تمام اختلافات دنیای اسلام ریشه در منیت و خودخواهی ها دارد

فرماندار زیرکوه گفت:اعتقاد شخصی بنده این است که ریشه همه دو دستگی ها و اختلافات در جهان اسلام در منیت ها وخودخواهی های افراد نهفته است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده امشب در مراسم جشن وحدت، با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق بر حفظ وحدت اسلامی تاکید کرد و اظهارداشت: امیدواریم این محافل زمینه وحدت و انسجام بیش از بیش بین همه مسلمانان شود.
فرماندار زیرکوه،خاطرنشان کرد: اعتقاد شخصی بنده این است که ریشه همه دو دستگی ها و اختلافات در جهان اسلام در منیت ها وخودخواهی های افراد نهفته است و اگر از این منیت ها بگذریم و منافع خود را در منافع جمع تعریف کنیم و در راستای اهداف بلند و منافع بلند حرکت کنیم ،قطعا آنجا دیگر اختلاف بین گروههای سیاسی، مذهبی و آحاد جامعه نخواهد بود و همه برای یک هدف متعالی تلاش خواهند کرد که آن هدف هم توسعه و عمران و آبادانی خواهد بود.
وی ادامه داد:اما اگر اهداف ما محدود به شخص خود و محله و همسایه ها شود،‌اینجا دیگر نمی توانیم منافع همدیگر را تحمل کنیم.
فرماندار زیرکوه،‌بیان داشت:همه باید تلاش کنیم شهرستان، استان و کشورمان را به یک نقطه مطلوب برسانیم که آن هم با وحدت و ازخودگذشتگی و همدلی و اتحاد به دست می آید.
خانزاده تاکید کرد:باید این را اذعان کنیم که مسیر رسیدن به عدالت اجتماعی از طریق فعالیت های مدنی است و هیچ جامعه و کشوری وجود ندارد که از طریق راههای سخت، به دنبال رسیدن به عدالت اجتماعی باشد.
وی اذعان داشت:تمام اختلافاتی که در دنیای اسلام شاهد آن هستیم ریشه در منیت و خودخواهی ها دارد بنابراین همه ما باید هوشیار باشیم.
فرماندار زیرکوه،‌گفت: علیرغم همه دستاوردهای بزرگی که ایران اسلامی به برکت خون مطهرشهدا و وجود مقام معظم رهبری به دست آورده است،حفاظت از آن نیازمند تلاش و اتحاد و همدلی همه ماست و اگر خدای ناکرده خدشه ای وارد شود،قطعا روزنه ای باز خواهد شد که دشمن بتواند از آن روزنه ضربه بزند.
خانزاده تاکید کرد: اگر حول منافع ملی و حول آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی جمع نشویم،مطمئن باشید هیچ بعید نیست که ما هم دستخوش درگیری و آشوب بشویم بنابراینهمه باید این امنیت و ارامش را قدر بدانیم و تلاش کنیم از آرمانهای کوچک دست برداریم و به آرمانهای بزرگ و منافع ملی فکر کنیم واگر مشکلی هم وجود دارد سعی کنیم از روش دموکراتیک حل و فصل و پیگیری شود.
ظرفیت شورا یک ظرفیت بسیار خوب وتاثیرگذار است
وی با بیان اینکه تحولات اجتماعی و دست آوردهای اجتماعی در عرض یک یا دوسال محقق نمی شود،‌گفت:همه باید تلاش کنیم تا منافع ملی و وحدت ملی تقویت شود و خدشه ای بر آن وارد شود.
فرماندار زیرکوه،‌اذعان داشت:شرایط ،شرایط مناسبی است و اگر چه ایده ال نیست اما همه باید برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم و قبول کنیم که راه رسیدن به یک نقطه مشترک این است که از روش های مردم سالارانه و قانونی و عیر خشونت امیز به ان برسیم.
خانزاده بیان کرد:آنچه امروز دغدغه مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران است ، بحث اشتغال و معیشت است و همه برای سر و سامان دادن این وضعیت تلاش می کنند و قطعا بدون حضور مردم و بخش خصوص نخواهیم توانست اقتصاد پویا و مولدی داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا