عمومی

تمدید تحریم ها، نقض برجام است/دولتمردان بیدار شوند وعبرت بگیرند

امام جمعه اسفدن با بیان اینکه تمدید تحریم ها، نقض برجام است،گفت: امیدواریم دولتمردان ما بیدار شوند وبه خود بیایند و رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود قرار دهند و از اینها عبرت بگیرند.

حجت الاسلام عبدالهی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با تبریک ایام ربیع الاول اظهارداشت:در رابطه با دشمنی آمریکا باید گفت که مقام معظم رهبری به آمریکا خوشبین نیستند و اعتمادی به تعهد ها وقول و قرارهای آنها ندارد و این مورد را بارها در سخنرانی های خود مطرح کرده اند..
امام جمعه اسفدن،خاطرنشان کرد:این مساله نشات گرفته از سالهای بسیار دور و حتی قبل از انقلاب است و شهادت تعدادی از دانشجویان ما در 16آذر نیز به خاطر سلطه طلبی آمریکا و تسلطی که می خواستند بر ایران داشته باشند اتفاق افتاد.
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی زیرکوه،با بیان اینکه آمریکائی ها از گذشته تلاش داشتند برکشور ایران حکومت داشته باشند،گفت:از قدیم الایام به مرور با حوادثی چون کودتای 28 مرداد تا شهادت خبرنگاران و حادثه طبس و حمله به هواپیمای مسافربری ایران ،خیانت های آمریکائی ها نسبت به ایران شروع شد
وی تاکیدکرد:با این پشتوانه و عملکرد دولت آمریکاست که مقام معظم رهبری می فرمایند که من به آمریکا و تعهداتشان اطمینان ندارم اما مخالف مذاکره با آمریکا نیز نیستم.
حجت الاسلام عبدالهی ادامه داد:مقام معظم رهبری به آمریکا خوشبین نیستند و اعتماد هم ندارند اما علت مخالف نبودن ایشان با مذاکره با آمریکا شاید به علت دو دیدگاه است که یکی از این دیدگاهها این است که در کشور ما برخی روشنفکران معتقدند حل مشکلات در گرو مذاکره با آمریکاست .
امام جمعه اسفدن بیان داشت:دیدگاه دوم این است که آمریکائی ها در جامعه بین المللی با تبلیغات گسترده به نوعی ایران هراسی راه انداخته بودند و ایران را کشوری معرفی کردند که اهل مذاکره نیست و به دنبال دستیابی به سلاح اتمی است.
وی اذعان داشت:بحث هسته ای بهانه ای بیش نیست و اصل هویت جمهوری اسلامی است که در خود ذات استکبارستیزی است وبا این جهات مقام معظم رهبری با وجود اینکه به آمریکائی ها اطمینان نداشتند اما به جهت اینکه تجربه ای برای کسانی که نمی خواهند این را باور کنند اجازه مذاکره با آمریکا دادند.
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی زیرکوه بیان داشت:علیرغم اینکه دولتمردان کشور ما با آمریکائی ها به صورت روبرو مذاکره کردند و توافقاتی هم انجام شد، اما در نهایت هیچ فایده و نتیجه ای برای کشور ماحاصل نشد چون ذات آمریکائی ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران اینگونه است.
امام جمعه اسفدن تاکیدکرد:امیدواریم دولتمردان ما بیدار شوند وبه خود بیایند و رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود قرار دهند و از اینها عبرت بگیرند تا در آینده به یک وحدت کامل برسیم.
وی با بیان اینکه مجلس در راس همه امور و عصاره ملت است،گفت:از مجلس توقع بیش از این است که امروزه وارد صحنه شود و همانگونه که مجلس برجام را تصویب و تاییدکرد اگر الان هم برجام نقض شده است باید وارد صحنه شود وموضع قدرت ، صلابت و بصیرت جمهوری اسلامی ایران را به آمریکائی ها نشان دهد.
عبدالهی خاطرنشان کرد:در حال حاضرسیاسیون ما،رؤسای قوا وهمه مسؤولانی که در بحث انرژی هسته ای و برجام نقش دارند،به این نکته اذعان دارند که قانون تمدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران نقض برجام است و امیدواریم این موضوع یک وحدت رویه ای باشد برای مقابله به مثل کردن با دولتمردان آمریکا.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه مذاکره ما برای رفع تحریم ها بود،اظهارداشت:اگر قاون تمیدی تحریم ها توسط رئیس جمهور آمریکا امضا شود به این معنی است که نتیجه ما از این مذاکرات دوساله و رفت و آمدهایی که انجام شد هیچ است و هیچ چیزی عاید جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.
عبدالهی خاطرنشان کرد:اگر بناست تحریم هایی که دورانش به اتمام رسیده است دوباره تمدید شود این جشن برجام و تبریک هایی که برخی ها بیان کردندبه این معنی است که در مدت دوسال مذاکره هم آمریکا ما را سرکار گذاشته بود و الان هم سرکار هستیم بنابراین باید باز هم به رهنمودهای مقام معظم رهبری برگردیم .
وی ادامه داد:مقام معظم رهبری بارها اذعان داشته اندکه توجه ما باید به داخل باشد و اگر مذاکره ای هم انجام می شود راه حل همه مشکلات در توکل به خدا و در ایمان داشتن به جوانان و اقتصاد مقاومتی است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا