عمومی

توزیع 1580 بسته کمک تحصیلی بین دانش آموزان محروم زیرکوه

فرمانده گردان امام حسین زیرکوه از توزیع 1580 بسته کمک تحصیلی بین دانش آموزان محروم این شهرستان خبرداد.

مهدی دوستی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌اظهارداشت:دومین هدفی که برای ماموریت گردان امام حسین (ع) بعد از ایجاد امنیت پایدار،‌تعریف شده است،دفاع سرزمینی حول محور محرومیت زدایی است .
فرمانده گردان امام حسین (ع) زیرکوه با بیان اینکه فلسفه حضور قرارگاه ثامن 2 در منطقه زیرکوه حول دو محور تعریف شده است،خاطرنشان کرد:محور اول بحث های نظامی و تامین و امنیت مرزو منطقه است و محور دوم که بحث محرومیت زدایی است با همکاری قرارگاه ثامن 1 اجرایی می شود.
وی ادامه داد:اولین اقدام در این راستا بعد ازاین که مسئولیت گردان امام حسین زیرکوه به اینجانب واگذار گردید،توزیع بسته های کمک تحصیلی در منطقه زیرکوه است.
دوستی تصریح کرد:در منطقه قرارگاه ثامن 2 قریب به 9 هزار بسته کمک تحصیلی از طرف قرارگاه اصلی توزیع شده که سهم شهرستان زیرکوه قریب به 1580 بسته کمک تحصیلی در قالب دبستان و دبیرستان دخترانه و پسرانه است.
فرمانده گردان امام حسین (ع) زیرکوه بیان داشت: این بسیته ها شامل کیف ،در طرح های دخترانه و پسرانه، تعداد ی دفتر در طرح های مختلف با توجه به مقطع تحصیلی ،‌نوشت افزار، ابزار مورد نیاز از قبیل نقاله ،‌خط کش و …، مدادرنگی و … با توجه به مقطع تحصیلی دانش آموزان است.
دوستی اذعان داشت:به محض تحویل اقلام فوق به گردان امام حسین،جلسه ای با محوریت گردان امام حسین (ع) و با حضور فرمانده ناحیه مقاومت سپاه،مدیر آموزش و پرورش و دو نماینده از محور عملیاتی مالک برگزار گردید و سعی بر این گردید تا کل منطقه تحت پوشش توزیع این اقلام قرار گیرد.
وی ادامه داد: با همکاری اموزش و پرورش شهرستان روستاهای محروم شناسایی و آمار مدارس و دانش آموزان نیز دریافت گردید.
فرمانده گردان امام حسین (ع) زیرکوه بیان داشت:صد درصددانش آموزان روستاهای مرزی شهرستان تا این لحظه بسته کمک تحصیلی خود را دریافت کرده اند و اکیپ های مناطق دیگر شهرستان نیز امروز به این مناطق اعزام شده اند.
دوستی خاطرنشان کرد: سعی بر این بوده است که در هر اکیپ علاوه بر نیروهای قرارگاه ثامن جهت توزیع اقلام، یک رابط از آموزش و پرورش جهت معرفی معلم ومدرسه ها و تحویل بسته ها به صاحبان اصلی ،‌اعزام شود و تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا این بسته ها قبل از غروب امروز 30 شهریور ماه توزیع شود تا از هم و غم والدین و دانش آموزان عزیز در این منطقه محروم تا حدودی کاسته شود.
وی تاکید کرد:مناطق محروم شهرستان کاملا شناسایی شده اند و توزیع این اقلام بین دانش اموزان اهل سنت و شیعه با هماهنگی با امام جمعه شهرستان و مولوی های اهل سنت منطقه ، بر اساس دهک بندی انجام شده از پایین ترین دهک شروع شده است.
فرمانده گردان امام حسین (ع) زیرکوه ،‌گفت:امیدواریم با توزیع این بسته ها تا پایان امشب بتوانیم به زودی بسته های بیشتری تحویل بگیریم تا بتوانیم بین دانش آموزان دهک های بالاتر نیز توزیع نمائیم.
دوستی تصریح کرد:تمام توان خود را چه سازمانی و چه شخصی به کار برده ایم تا ان شاء الله قبل از آغاز مهرماه آنچه به دست ما برسد بر حسب وظیفه بین دانش آموزان شهرستان توزیع نمائیم.
وی با بیان اینکه،رنگ نیاز و استضعاف در منطقه به شدت احساس می شود، گفت: ما سعی خواهیم کردبه زودی با قولهایی که گرفته ایم ،‌به یاری خداوند و با توسل به ائمه و شهدا و با کمک مسئولان آنچه در اختیار و توان ماست به پایان برسانیم تا یک خدمتی در راستای اهداف انقلاب انجام داده باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا