عمومی

توزیع 3 تن علوفه در مناطق حفاظت شده زیرکوه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زیرکوه گفت: از ابتدای فصل زمستان تا کنون بیش از سه تن علوفه در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع زیرکوه توزیع شده است.

مرتضی تقی زاده امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:با توجه به خشک سالی های چندین ساله در شهرستان زیرکوه ،مناطق حفاظت شده شهرستان از پوشش گیاهی ضعیفی برخوردار هستند و با بارش برف در این مناطق همین مقدار پوشش گیاهی نیز از دسترس حیوانات خارج می شود و مشکل مضاعف می شود.
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه خاطرنشان کرد:به علت ضعیف بودن پوشش گیاهی منطقه ، حیات وحش نیاز به علوفه حمایتی دارد و به همین خاطر صبح امروز مقدار 400 کیلوگرم علوفه و 250 کیلوگرم دان به همت ماموران محیط زیست شهرستان در مناطق حفاظت شده توزیع گردید.
تقی زاده با بیان اینکه از ابتدای فصل زمستان تا کنون مقدار 3 تن علوفه در پناهگاههای حیات وحش زیرکوه توزیع شده، گفت:با توجه به ریزش برف و مراتع یخ زده، حیوانات با کمبود علوفه روبه رو می شوند، در این شرایط حیات وحش برای تامین تغذیه به سمت اراضی کشاورزی، باغ ها و حتی منازل انسانی نیز هجوم می آورند که توزیع علوفه در منطقه برای جلوگیری از خسارت وحوش به اراضی کشاورزی مردم انجام شد.
وی بیان کرد: محیط بانان شهرستان در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز، توزیع دانه و علوفه دستی بین وحوش و پرندگان انجام شود و در صورت ادامه برودت و سرما توزیع علوفه در منطقه ادامه دارد.
تقی زاده از شهروندان خواست با توجه به وضعیت خاص جوی و سردی شدید هوا در صورت مشاهده وحوش در حوزه مناطق شهری و روستایی، مورد را به محیط زیست شهرستان گزارش دهند تا نسبت به بازگرداندن آنها به طبیعت اقدام شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا