عمومی

توسعه مناطق مرزی در گرو امنیت پایدار است

فرمانده تیپ مردم پایه انصارالرضای خراسان جنوبی گفت:ما اعتقاد داریم اگر قرار است در شهرستانهای مرزی توسعه پیدا کند و کار اقتصادی انجام شود باید حتما امنیت وجود داشته باشد و اگر قرار باشد امنیت پایدار ایجاد شود باید زمینه اشتغال را برای مردم فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سردار رجب زاده بعد از ظهر امروز در جمع مدیران ادارات شهرستان زیرکوه ، اظهارداشت:با توجه به تجربه 8 سال دفاع مقدس و با توجه به تهدیداتی که در زمینه های مختلف متوجه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و با توجه به استراتژی و تدبیری که امام راحل و مقام معظم رهبری در بحث دفاع و دکترین نظام جمهوری اسلامی پیش بینی کرده بودند و با تجربه 40 ساله نظام و انقلاب که هر کجا انقلاب اسلامی دچار مشکل شد،مردم ورود پیدا کردنند و توانستند این مشکل را حل کنند، تغییر ساختاری در یگان های رزم سپاه پاسداران به وجود آمد.
فرمانده تیپ مردم پایه انصارالرضای خراسان جنوبی ادامه داد: در همین راستا، یگان هایی که سرباز پایه بودند بر اساس سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز به یگان های مردم پایه تبدیل شده اند و تیپ انصارالرضای لشکر 5 نصر، امروز به تیپ مردم پایه انصارالرضا تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: تیپی که قبلا 4 گردان داشت، امروز 12 گردان امام حسین دارد و جوانانی که علاقه مند به بسیج و نظام هستند در این گردان ها سازماندهی شدند و ماموریت این گردان ها مقابله اولیه با هرنوع تهدیدی است.
سردار رجب زاده گفت: امروز افتخار می کنیم که اعلام کنیم 12 گردان امام حسین در شهرستان های استان خراسان جنوبی سازماندهی شده اند و آماده هستند و اگر چه هنوز با نقطه آرمانی و سطح انتظار فاصله دارند، اما ماموریت اولیه این گردان ها دفاع اولیه است.
فرمانده تیپ مردم پایه انصارالرضای خراسان جنوبی اذعان داشت: گردان های امام حسین،در کنار این ماموریت ذاتی و اصلی که در بحث دفاعی دارند،فعالیت هایی هم در بحث های محرومیت زدایی و مردم یاری انجام می دهند.
وی بیان داشت: این ماموریت که به قرارگاه واگذار شد، متفاوت تر از همه ماموریت هاست و در دو استان خراسان رضوی و جنوبی ، مطالبه مقام معظم رهبری است.
سردار رجب زاده با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، در بهترین شرایط خود قرار دارد، گفت: باید به این نکته ایمان داشته باشیم که تهدیدات جدی است و امروز مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیست و کشورهای مرتجع به رهبری عربستان سعودی در منطقه اقدامات خرابکارانه ای انجام می دهند.
فرمانده تیپ انصارالرضای خراسان جنوبی با اشاره به تحرکات دشمنان در مناطق شرقی کشور و در کشور افغانستان، گفت:الحمدلله امنیت وجود دارد اما باید هوشیار باشیم.
وی اذعان داشت: ما اعتقاد داریم اگر قرار است در شهرستانهای مرزی توسعه پیدا کند و کار اقتصادی انجام شود باید حتما امنیت وجود داشته باشد و اگر قرار باشد امنیت پایدار ایجاد شود باید زمینه اشتغال را برای مردم فراهم کنیم.
سردار رجب زاده خاطرنشان کرد: اگر همکاری وجود داشته باشد می شود کارهای زیادی در حوزه های مختلف انجام داد.
وی با اشاره به توزیع 100 سری جهیزیه در سال گذشته بین زوج های جوان مناطق مرزی استان، گفت:تعداد 100 سری جهیزیه دیگر نیز آماده شده است و امیدواریم تا نیمه شعبان بتوانیم بین زوج های جوان نیازمند توزیع کنیم.
فرمانده تیپ انصارالرضای خراسان جنوبی بیان داشت: امیدواریم در سال جدید با دعای خیر مردم و همکاری همگانی قدم های خوبی برای مردم این منطقه محروم برداریم چون اعتقاد داریم اگر قرار است انقلاب اسلامی به جهان صادر شود باید با پشتوانه همین مردم باشد.
سردار رجب زاده با بیان اینکه امام بدون امت و امت بدون امام نمی تواند کاری از پیش ببرد،خاطرنشان کرد: بودن ولایت و نعمت ولایت را یاید قدر بدانیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا