عمومی

توصیه بهداشتی دامپزشکی زیرکوه در خصوص خرید و نگهداری ماهی قرمز

ماهیان زینتی از جمله ماهی قرمز ، علاوه بر اینکه اثرات مطلوب بر روح و روان انسان دارند ، در شرایط غیر بهداشتی ممکن است ناقل بیماری هایی برای انسان باشند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، ماهیان زینتی از جمله ماهی قرمز ، علاوه بر اینکه اثرات مطلوب بر روح و روان انسان دارند ، در شرایط غیر بهداشتی ممکن است ناقل بیماری هایی برای انسان باشند.
همشهریان عزیز در موقع خرید باید توجه کنند که باله های ماهی تا نخورده و شنای متعادلی داشته و علایم عصبی همچون چرخش به دور خود و کوبیدن سر به دیواره ظرف نداشته باشند . ضمن اینکه از مراکزی خریداری کنند که ماهی را با شرایط بهداشتی و غیر متراکم نگهداری می کنند .
برای هر قطعه ماهی به یک تا ۲ لیتر آب نیاز است و از ظروف دهان گشاد برای تبادل بهتر اکسیژن استفاده کنند . یک چهارم ظرف خالی باشد و حتما ۲۴ ساعت قبل از استفاده باید آب را در جایی نگه دارند تا کلر آن خارج شود .
غذادهی به ماهی ها روزی یک یا دو مرتبه بیشتر نباید باشد و هربار به میزانی باشد که بلافاصله توسط ماهی مصرف شود و باقی مانده غذا در آب باقی نماند .
تنگ ماهی باید هفته ای یک یا دو مرتبه توسط نمک ضدعفونی شود و افرای که آلرژی دارند از دست زدن مستقیم به ماهی خواری نمایند .
ماهی ها به هیچ وجه نباید در آب هایی مثل رودخانه که به آب های آزاد راه پیدا می کنند رها شوند چون امکان دارد ماهی ناقل بیماری ، حیات وحش را آلوده و شرایط اکوسیستم را به هم بزنند .
شبکه دامپزشکی زیرکوه

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا