عمومی

تولید کنندگان، نیازمند حمایت 100 درصدی مسئولان هستند

مدیر عامل کاشی و سرامیک فرزاد،با بیان اینکه زمینه رقابت با کشورهای بزرگ دنیا برای این کارختانه فراهم شده است،خاطرنشان کرد:تولید کنندگان و صادرکنندگان در خط مقدم قرار دارند بنابراین برای تولید و صادرات بهتر و بیشتر باید مورد حمایت صد درصدی مسئولان قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، صادرات یکی از مؤلفه های اصلی توسعه یافتگی هر منطقه محسوب می‌شود و همیشه تلاش مسئولان در بخش های مختلف توازن دو مؤلفه صادرات و واردات بوده است.
استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از استانهای تازه تاسیس در حال طی کردن مسیر توسعه در میان استان های کشور نیازمند افزایش صادرات در بخش های مختلف می باشد که در این راستا توجه مسئولان به افزایش تولیدات داخلی استان و حرکت به سوی کیفیت بخشی کالا ها می تواند گامی مؤثر در راستای افزایش صادرات استان باشد.
همچنین با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی از قطب های معدنی کشور محسوب می شود می تواند با جذب سرمایه گذار در بخش هایی مانند سنگ های معدنی و کاشی و سرامیک و افزایش تولید داخلی گامی موثر در راستای افزایش صادرات بردارد.
مجتمع ها و کارخانجاتی مانند کاشی و سرامیک فرزاد در استان خراسان جنوبی در حال حاضر در راستای توسعه صادرات منطقه نقش مهمی ایفا می کنند که نیازمند حمایت بیشتر از سوی دولت و مسئولان استان می باشند.
صنایع کاشی و سرامیک فرزاد به عنوان صادر کننده برتر ملی در سال 96 معرفی گردید، به همین جهت بر آن شدیم تا با مدیر عامل این واحد تولیدی که یکی از کارآفرینان برتر و فعال شهرستان زیرکوه است، گفت گویی کوتاه انجام دهیم.
مدیر عامل صنایع کاشی و سرامیک فرزاد در گفتگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز با اشاره به رشد دو برابری صادرات در 6 ماهه نخست سال 96 نسبت به سال گذشته در مجتمع کاشی فرزاد، گفت:فعالیت در بخش صنعت را از سال 1386 با یک خط تولید آغاز کرده ام و پله پله هر سال تلاش کرده ام تا با افزایش یک خط تولید به جایی برسیم که در حال حاضر بیش از 16 واحد صنعتی در این قالب فعالیت دارد.
علی اکبر فلاحی که اهل روستای معین آباد بخش مرکزی شهرستان زیرکوه است، خاطرنشان کرد:در سال گذشته بیش از 16 میلیون دلار صادرات مستقیم و بیش از 10 میلیون دلار صادرات غیر مستقیم داشته ایم و در 6 ماهه سال جاری نیز بیش از 8 میلیون دلار صادرات داشته ایم.
مدیر عامل کاشی و سرامیک فرزاد، بیان داشت:در حال حاضر کاشی و سرامیک این واحد تولیدی به کشورهای آسیای میانه ،‌افغانستان، عراق، پاکستان، سوریه و … صادر می شود و به جرات می توان گفت کاشی و سرامیک فرزاد چون ستاره در این کشورها می درخشد.
فلاحی ابراز امیدواری کرد در راستای شعار اقتصاد مقاومتی ، بتواند بازار رقابت را در کشورهای هدف به دست گیرد.
وی به بازارهای جدید در اینده نزدیک اشاره کرد و گفت:محصولات کاشی و سرامیک فرزاد برای صادرات به کشور لیبی در مرحله تولید قرار دارد و علاوه بر آن مقدمات تولید 2 الی 3 میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک به کشور الجزایر نیز فراهم شده است.
تولید کنندگان، نیازمند حمایت مسئولان
مدیر عامل کاشی و سرامیک فرزاد،با بیان اینکه زمینه رقابت با کشورهای بزرگ دنیا برای این کارختانه فراهم شده است،خاطرنشان کرد:تولید کنندگان و صادرکنندگان در خط مقدم قرار دارند بنابراین برای تولید و صادرات بهتر و بیشتر باید مورد حمایت صد درصدی مسئولان قرار گیرند.
فلاحی با بیان اینکه رسیدن به اهداف مورد نظر همدلی و همراهی همه مسئولان را میی طلبد، گفت: ما سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستیم و در این راه با تمام توان خود تلاش می کنیم، اما برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید و صادرات، باید دولتمردان و مسئولان دولتی حمایت بیشتری از تولید کنندگان داشته باشند
مدیر عامل کاشی و سرامیک فرزاد، اذعان داشت:صادرکنندگان برای ادامه کار به انگیزه بیشتری نیاز دارند و لازم است مورد حمایت سازمانهایی چون،سازمان تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی،سازمان اقتصاد و دارایی و سازمانهای خدمات رسان قرار گیرند، همچنین اعطای بسته های تشویقی می تواند موجب انگیزه بیشتر در صادرکنندگان شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت حمایت مسئولان در نظر داریم 3 الی 4 واحد تولیدی دیگر شامل واحدهای کاغذ سازی،‌زنگ و لعاب، آماده سازی خاک و .. راه اندازی کنیم.
مدیر عامل کاشی و سرامیک فرزاد،در پایان از تلاشهای مدیران و کارکنان این مجموعه و خانواده هایشان در جهت پیشبرد اهداف این واحد تولیدی تشکر کرد.
گفتنی است صنایع کاشی و سرامیک فرزاد در سال جاری به عنوان صادرکننده نمونه ملی معرفی گردید و از مدیر عامل این کارخانه با حضور معاون اول رئیس جمهور تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا