عمومی

تپه های شقایق کافرتگ،سرآمد دشت های سرسبز زیرکوه

تپه های کافرتگ مجموعه تپه های ماسه ای است که در ۵ کیلومتری حاجی آباد به سمت اردکول قرار دارد و همه ساله در ایام بهار علاقه مندان زیادی را در دل خود جای می دهد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه به علت برخورداری از جاذبه‌های بی‌شمار طبیعی به سرزمین طبیعت رنگارنگ مشهور است و این روزها خود را برای استقبال از مسافران نوروزی آماده می‌کند.
شهرستان زیرکوه یکی از شهرستان‌های مرزی استان خراسان جنوبی است که با وسعتی معادل 8 هزار کیلومتر مربع در شمال شرق استان قرار گرفته و به لحاظ جاذبه‌های گردشگری، پتانسیل‌ها و استعدادهای خاص و منحصربه‌‌فردی که دارد به سرزمین طبیعت رنگارنگ و دیار چهار فصل مشهور است.
تپه‌های شقایق حاجی‌آباد (کافرتگ)
در فاصله 5 کیلومتری جنوب شهر حاجی‌آباد تپه‌های زیبایی وجود دارد که همه ساله در ایام عید به سبب طبیعت زیبا و بی‌نظیر گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می‌کند.
همه ساله از اوایل فروردین تا اواسط اردیبهشت رویش شقایق‌های بی‌شمار و گل‌ها و گیاهان رنگارنگ طبیعتی جذاب در دل این تپه‌ها خلق می‌کند که دیدنش خالی از لطف نیست و البته هر بیننده‌ای را مجذوب قدرت نقاش چیره دست طبیعت می‌کند.
این تپه ها باوسعت زیاد و طبیعت به یاد ماندنی همه ساله در اواخر اسفند و ماههای فروردین و اردیبهشت پذیرای خیل عظیم مشتاقان طبیعت است .
امسال نیز، علیرغم اینکه بارندگی خوبی در شهرستان زیرکوه اتفاق نیفتاده است اما این روزها خصوصا در ساعات عصر، حضور در این تپه های ماسه ای می تواند بسیار لذت بخش باشد.
توصیه می شود از اوایل فروردین ماه ،حضور در تپه های شقایق کافرتگ و نوشیدن یک چای عصرانه را از دست ندهید و البته مواظب این طبیعت زیبا نیر باشید تا دیگران نیز از این زیبایی بهره ببرند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا