عمومی

ثبت نام کاراکارت،ارتباطی با توزیع سبد کالا ندارد/افراد عادی برای کاراکارت ثبت نام نکنند

رئیس اداره کار و تعاون زیرکوه گفت:کاراکارت ارتباطی با سبد کالا ندارد و توزیع سبد کالا از طرف دولت بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد،بهزیستی و افراد مستمری بگیر توزیع می شود و نیازی به ثبت نام در سامانه ندارد.

رئیس اداره کار و تعاون زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز با اشاره به هجوم مردم برای ثبت نام در سامانه کاراکارت ،اظهارداشت: کاراکارت به افرادی تعلق می گیرد که کارمند دولت،بازنشسته یا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند.
رضایی با بیان اینکه این کارت شامل افراد عادی نمی شود و فقط افراد فوق الذکر تحت پوشش آن قرار می گیرند،خاطرنشان کرد:کسانی که در این سامانه ثبت نام می کنند،بن کارتی به آنها تعلق می گیرد که چهار برابر حقوق دریافتی فرد شارژ می شود و با استفاده از آن فرد می تواند از فروشگاههای مشخص شده،کالاهای مشخص ایرانی با مالیات و ارزش افزوده و سیستم های عرف بازاررا خریداری نماید.
وی با اشاره به اینکه این کاراکارت تحت پوشش بانک صادرات و بانک رفاه کارگران می باشد،دامه داد:پس از ثبت نام افراد در سامانه کارت ظرف مدت 15 روز شارژ می شود و مبلغ واریزی با سود 12 درصد محاسبه و به صورت اقساط از حقوق فرد صاحب کارت کسر خواهد شد.
رئیس اداره کار و تعاون زیرکوه تاکیدکرد:کاراکارت ارتباطی با سبد کالا ندارد و توزیع سبد کالا از طرف دولت بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد،بهزیستی و افراد مستمری بگیر توزیع می شود و نیازی به ثبت نام در سامانه ندارد.
رضایی خاطرنشان کرد:طرح کاراکارت از سال گذشته بر اساس دستورالعمل اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی آغاز شده و تاکنون استقبالی از ان صورت نگرفته است.
وی اذعان داشت:فروشگاههای مشخص شده طرف حساب این طرح در شهرستان زیرکوه وجود ندارد بنابراین افرادی که در سامانه ثبت نام می کنند این نکته را مد نظر قرار دهند که باید دارای شرایط ذکر شده باشند و به فروشگاههای مشخص شده در سایر شهرها مراجعه نمایند.
گفتنی است در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر توزیع سبد کالا با ثبت نام در سایت ،اعطای جهیزیه و … در شهرستان زیرکوه رواج پیدا کرده و افراد زیادی جهت ثبت نام به کافی نت های شهر هجوم آورده اند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا