عمومی

ثبت نام 165 نفر در مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه زیرکوه

رییس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه از ثبت نام 165 نفر در مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه این شهرستان خبرداد.

حجت الاسلام حسین رحیمی در گفتو گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله شهرستانی از ثبت نام 165 نفر در رشته های مختلف مسابقات خبرداد و گفت : ثبت نام علاقمندان به شرکت در این مسابقات تا 10 اردیبهشت ادامه دارد .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زیرکوه یاد آور شد : رشته های شفاهی ( قرائت ، ترتیل ، حفظ ، اذان ، دعا خوانی ) این دوره از مسابقات در شهرستان زیرکوه 21 اردیبهشت ماه برگزار می شود و در رشته های معارفی و کتبی 4 خرداد شرکت کنندگان به رقابت خواهند پرداخت .
حجت الاسلام رحیمی ادامه داد : هر كس به محضر قرآن شرفياب شود و آن را بفهمد و بپذيرد و عمل كند، به‌طور قطع مرض‌هاى درونى‌اش از بين مى‌رود. افزون بر اين، قرآن كريم در مقام پيش‌گيرى مرض نيز با بيانى رسا سعى مى‌كند تا انسان‌ها به امراض فكرى و قلبى دچار‌نشوند و حضور در عرصه های مختلف قرآنی به این امر مهم بسیار کمک می کند .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه گفت :قرآن كريم تمام بيمارى‌هاى اعتقادى و اخلاقى انسان را درمان مى‌كند: جهل را كه بدترين بيمارى درونى است، با علم و شك را با يقين، اندوه را با آرامش، ترس را با اميد، اضطراب را با عزم و‌… برطرف مى‌سازد; هم‌چنين قرآن‌كريم امراض جسمانى را شفا مى‌دهد; چنان‌كه در روايات امامان معصوم(ع) بدان اشاره شده است و افرادی که با قرآن مانوس باشند از هرگونه بلا و مصیبتی مصون خواهند بود .
رحیمی ادامه داد: انسان با تلاوت و اُنس با قرآن و تفكر و تدبر و سپس عمل به دستورهاى آن مى‌تواند شفاى امراض درونى و حتى جسمى خود را بگيرد و بهترین فرصت برای این موضوع ، حضور گسترده عاشقان و قاریان و حافظان قرآن کریم در رقابت معنوی و انس حقیقی با قرآن در این دوره از مسابقات خواهد بود .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا