عمومی

ثبت نام 216 نفر در مراکز فنی و حرفه ای زیرکوه/آموزش 79 هزارنفر ساعت آموزشی در سال 96

سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 4 هزار ساعت آموزشی و 79 هزار نفر ساعت آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای حاجی آباد و شاسکوه برگزار شده است و امیدواریم این میزان تا پایان سال به 120 هزار نفر ساعت آموزشی برسد.

مهندس اسماعیلی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:ازابتدای سال جاری تعداد 216 نفر کارآموز در مراکز فنی و حرفه ای زیرکوه ثبت نام کرده اند که تعدادی آموزش دیده اند و تعدادی نیز در دوره های جاری در حال آموزش هستند.
سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه خاطرنشان کرد:از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 4 هزار ساعت آموزشی و 79 هزار نفر ساعت آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای حاجی آباد و شاسکوه برگزار شده است و امیدواریم این میزان تا پایان سال به 120 هزار نفر ساعت آموزشی برسد.
وی ادامه داد: این میزان در سال گذشته بالغ بر 95 هزار نفرساعت آموزشی و در سال 94 به علت کمبود مربی و کمبود امکانات این میزان 25 هزار نفر ساعت آموزشی بوده است.
اسماعیلی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون 216 نفر در مراکز فنی و حرفه ای زیرکوه ثبت نام کرده اند،تصریح کرد:تعداد کارآموزان در سال گذشته 491 نفر بوده است که این افراد در 36 کارگاه و در مدت 6 هزار ساعت آموزشی در رشته های کشاورزی،کامپیوتر،برق،قالی بافی،صنایع دستی،لوله کشی و جوشکاری گازوکارآفرینی فعال بوده اند و آموزش های لازم را دیده اند.
سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه با تاکید بر آموش مهارت های فنی و حرفه ای ،بیان داشت:مقام معظم رهبری دانشگاه گرایی را خطا می دانند و معتقدند که بحث مهارت زودتر می تواند به اشتغال ختم شود و بر همین اساس آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق محروم می تواند زمینه اشتغال بسیاری از افراد را فراهم کند .
وی با بیان اینکه بسیاری از افراد که نمی توانند در دانشگاه تحصیل کنند ،می توانند با آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای صاحب شغل شوند،گفت:ما با برنامه ریزی و نیاز سنجی که انجام داده ایم سعی کرده ایم رشته های مربوط به خود شهرستان را آموزش بدهیم تا افراد بتوانند شاغل شوند و کسب روزی کنند.
اسماعیلی با اشاره به مشکل فضا در مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه،خاطرنشان کرد: مشکل اساسی ما در شهرستان زیرکوه بحث کمبود تجهیزات آموزشی و کمبود فضای آموزشی است و در شهر حاجی اباد این کمبود به شدت احساس می شود بنابراین به شدت پیگیر هستیم تا زمین مورد نظر تامین شود و خوشبختانه تا کنون با دید باز مسئولان قول مساعد داده شده است و مبلغ 350 میلیون تومان نیز قول داده شده است و امیدواریم با همکاری شورای اسلامی ،همکاری فرمانداری و سایر مسئولان بحث زمین هر چه سریعتر تامین شود تا ان شاءالله شروع به ساخت نمائیم و از این وضعیت خارج شویم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا