عمومی

ثبت 88 میلی متر باران در زیرکوه/رشددو برابری باران نسبت به سال گذشته

سرپرست اداره هواشناسی زیرکوه گفت:از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون 88 میلی متر بارندگی در شهرستان زیرکوه به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

میثم آراسته در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:به حول و قوه الهی و با عنایات و الطاف بی پایان خداوند متعال مجموع مقدار بارندگی های ثبت شده در اداره هواشناسی سینوپتیک تکمیلی شهرستان حاجی آباد از ابتدای سال زرراعی جاری(96-95) تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری نشان میدهد که بیشتر این بارش ها در بهمن ماه سال جاری به وقوع پیوسته است.
سرپرست هواشناسی زیرکوه خاطرنشان کرد:مجموع بارندگی های شهر حاجی آباد از ابتدای سال زراعی جاری
(اول مهرماه 1395)تا به امروز(شنبه مورخه 30 بهمن1395)به 88 میلیمتر رسیده است و این در حالی است که این میزان بارندگی طی مدت مشابه در سال زراعی گذشته 44 میلیمتر بوده است.
آراسته ادامه داد: میزان بارندگی از ابتدای بهمن ماه امسال تا کنون 77 میلیمتر بوده است که باز هم در مقایسه با بارندگی های به وقوع پیوسته دربهمن ماه سال قبل(به میزان 5/4میلیمتر)افزایش قابل توجهی داشته است.
وی تاکیدکرد: بر طبق بررسی های همدیدی و آینده نگری، طی ساعات آینده با تضعیف تدریجی سامانه بارشی انتظار می رود از فردا شرایط جوی آرامتری را در استان داشته باشیم .
سرپرست هواشناسی زیرکوه گفت:با توجه به گسترش هوای سرد به نواحی شرقی و شمال شرق کشور و کاهش 8 تا 13 درجه ای دما،تشکیل مه،بارش پراکنده برف و باران در ساعات باقیمانده امروز و امشب و همچنین وقوع یخبندان و لغزندگی معابر و محورهای کوهستانی شمال استان ، پیش بینی می شود.
به گفته آراسته ،اوضاع جوی شهرستان زیرکوه طی 24 ساعت آینده به صورت نیمه ابری گاهی ابری همراه با وزش تند باد و بارش باران و برف، تشکیل مه در ارتفاعات کاهش قابل ملاحظه دما و بتدریج کاهش ابر پیش بینی می گردد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا