عمومی

جشن بزرگ وحدت در مسجد روستای فندخت برگزار شد

به مناسبت هفته وحدت و با حضور علمای شیعه و اهل سنت زیرکوه،جشن بزرگ وحدت در مسجد روستای فندخت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به مناسبت هفته وحدت و با حضور فرماندار،جمعی از مسؤولان ادارات و نهادهای دولتی و علمای شیعه و اهل سنت زیرکوه،جشن بزرگ وحدت در مسجد روستای فندخت برگزار شد.
امام جمعه زیرکوه در این مراسم با تبریک هفته وحدت،اظهارداشت:آنچه نیاز جامعه امروزی است این است که معرفت خود را نسبت به پیامبر زیاد کنیم و در سایه ایشان می توان اتحاد را بدست آورد چرا که پیامبر محور وحدت محبت و رحمت است لذا اختلاف در مسائل فقهی نباید اتحاد را از بین ببرد.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت: وحدت و اتحاد یعنی امتهای اسلامی در اتخاذ مواضع در برابر استکبار جهانی همسو باشند .اتحاد حل شدن یک مذهب در مذهب دیگر نیست بلکه در مواضع کلی نظام همه باید همصدا و همسو باشیم و خط قرمرهای نظام را همه رعایت کنیم.
مرتضائی نیا با بیان اینکه همه باید در مقابل داعش و وهابیت که دست پرداخته انگلیس هستند ، همسو باشیم .
افزود: وقتی داعش به جایی حمله کند به شبعه و سنی رحم نمیکند ، در موصل و حلب وقتی داعش آنجا را ترک کردند باقیمانده مردم را گوش و بینی بریدند و قتل عام کردند .
وی افزود: داعشی ها زندانی های سیاسی کشورهای دیگرند که با پرچم اسلام همه مردم را قتل عام می کنند زنان را به بردگی می برند بچه کوچک را سرمی برند و تبدیل به کباب کرده و به پدر و مادر می دهند!!!!
امام جمعه زیرکوه ادامه داد: شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی حربه استکبار در تفرقه انداختن است و ما باید مواظب باشیم تفکر وهابیت نباید در بین ما باشد تکفیر ظاهرش اسلامی و باطنش کفر است اگر کسی اختلاف انداخت و خطایی کرد باید جوابگو باشد .
وی با بیان اینکه باید قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم، گفت: بحمد الله از سلاله پیامبر ، رهبری بصیر و دیدبانی آگاه داریم که همه را رصد می کند.
امام جمعه زیرکوه بااشاره به اینکه در بین مردم و مسوولان شهرستان زیرکوه اتحاد و وحدت خوبی حاکم است ،گفت: ما دنبال این انسجام و وحدت هستیم و خداوند را بخاطر این وحدت و انسجام حاکم در شهرستان شاکر هستیم.
وی تاکیدکرد:من به عنوان امام جمعه شهرستان اجازه نخواهم داد کسانی در شهرستان زیرکوه این وحدت و همدلی را خدشه دار کنند.
مرتضائی نیا بیان داشت:همانطور که تا به حال برادران اهل سنت و تشیع با صمیمیت و برادری با هم زندگی کرده اند،از این پس هم این وحدت و اخوت باید در بین شیعه و سنی وجود داشته باشد و اگر خدای ناکرده کسی باعث تفرقه بین دو فرقه درشهرستان شود به شدت با او برخورد خواهم کرد.
فرماندار زیرکوه نیز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون وحدت در سفر به کردستان،بیان داشت:آن کسی که ندای تفرقه بین شیعه و سنی سر می دهد مزدور دشمن است.
خانزاده خاطرنشان کرد: تبلیغات رسانه های دشمن به گونه ای است که آن چنان جلوه و هیمنه ای از یک گروه تروریستی به اسم داعش ایجاد کرده اند که گویی کلیات اسلام و اهل سنت اند.
فرماندار زیرکوه بیان داشت: ما در اعتبارات بین اهل سنت و شیعه تفاوتی قائل نمی شویم واعتباراتی که در توسعه عمران روستایی به اهل سنت دادیم بیش از روستاهای شیعه است از نعمت آسفالت نیز بسیاری از روستاهای اهل سنت زودتر از روستاهای شیعه برخوردار بوده اند.
در پایان این مراسم از طرف فرماندار زیرکوه از زحمات 35 ساله مولوی حسینی امام جمعه اهل سنت فندخت تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا