عمومی

جشن قربان تا غدیر در مسجد فاطمه الزهراء حاجی آباد برگزار شد

با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر اباذری کارشناس شبکه قرآن ورادیو معارف؛جشن قربان تا غدیر در مسجد فاطمه الزهراء حاجی آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به همت کمیته امداد امام خمینی شهرستان زیرکوه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر اباذری کارشناس شبکه قرآن ورادیو معارف؛جشن قربان تا غدیر در مسجد فاطمه الزهراء حاجی آباد برگزار شد.
ضیاء الدین فارابی مدیر کمیته امداد زیرکوه در این مراسم اظهارداشت : بزرگداشت عید غدیر در جامعه باید پر رنگ تر گردد تا اهمیت این واقعه عظیم در ذهن ها تثبیت شود.
همچنین حجت لاسلام فلسفی رئیس اداره زکات کمیته امداد امام (ره)استان ضمن تبریک عید قربان وغدیر به مردم ، این واقعه را مهم دانست وگفت: در نشر وگسترش این روز بزرگ باید تلاش نمود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمين اباذری استاد حوزه ودانشگاه وکارشناس شبکه رادیو قرآن ومعارف وسخنران کشوری و مهمان ویژه این مراسم در جمع مردم بیان داشت: امام علي عليه السلام را فقط خدا و رسولش شناختند، واقعه غدير را نه تنها تشيع بلكه علماي اهل سنت نيز در كتابها و سند هاي خود بر آن تصريح نمودند.
حجت الاسلام اباذری خاطرنشان کرد:بحث غدیر و اعتقاد به غدیر بر این پایه استوار است که ارتباط بین زمین و آسمان، غیب و شهود، تا زمانی که انسان به روی زمین زندگی می کند، قطع شدنی نیست.
وی ادامه داد:شما که راه غدیر را کنار گذاشتید، عالم پر از ظلم و جور شد و این درست نمی‌شود مگر آنکه حضرت مهدی(عج) ظهور کند. حضرت مهدی(عج) استمرار غدیر است که عدالت را در زمین می‌گستراند. این را باید مردم بخواهند. چراکه سنت خداوند متعال در این خصوص این است که: «لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ » مردم باید عدالت‌خواه شوند تا خداوند به غدیر دوران، اذن فرج بدهد.
وی در ادامه مطالبی جالبی پیرامون واقعه غدیر بیان نمود و گفت : شناخت امام زمان(عج) باعث می شود که بسیار از انحرافات به وجود نیاید و وانسانها برای رسیدن به سیر وتکامل الهی بایداز امام زمان خود پیروی نمایند.
در پایان این جشن به 20 نفر از شرکت کنندگان هدایایی اهدا گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا