عمومی

جلسه برنامه ریزی نماز عید فطر در زیرکوه برگزار شد

جلسۀ هماهنگی و برنامه ریزی نماز عید فطر با حضور امام جمعه، مسئول ستاد نماز جمعه و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی در شهرستان زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با توجه به نزدیک شدن پایان ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عیدسعید فطر، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی نماز عید فطر در محل دفتر امام جمعه با حضور امام جمعه، مسئول ستاد نماز جمعه و تعدادی از مسئولین دستگاههای اجرایی سطح شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه شهرستان در این جلسه از حضور پر شور مردم در برنامه های ماه مبارک رمضان و خصوصا ایام لیالی قدر تشکر کرد و خواستار حضور پرشور مردم در نماز عید سعید فطر شد.
وی با اشاره به اهمیت سهولت حضور مردم در نماز عید سعید فطر خواستار سرویس دهی نمازگزاران جهت برگزاری هر چه با شکوه تر برگزار شدن نماز عید شد.
امام جمعه شهرستان به موضوع جمع آوری کمک های مردمی و بویژه زکات فطره اشاره کرد و گفت:میزان فطریه برای هر نفر 5500 تومان و میزان کفاره غیر عمد نیز مبلغ 2 هزار تومان تعیین شده است.
حجت السلام مرتضائی نیا بیان داشت: زمان وجوب زکات فطره از غروب شب عید فطر است و مراجع تقلید تأخیر پرداخت آن را بعد از نماز عید جایز نمی‌دانند، اما اگر کسی نماز عید را نخواند، باید فطریه را تا ظهر عید پرداخت کند ولی اگر دسترسى به فقیر ندارد، مى‌تواند مقدارى از مال خود را به نیت فطره جدا کند و براى مستحقى که در نظر دارد یا براى هر مستحقی کنار بگذارد و هر وقت که آن را مى‌دهد، نیت فطره کند.
نماز عید فطر ساعت 7 و 30 دقیقه اقامه می شود
در ادامه این جلسه، محمد محمودی مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان ،خاطرنشان کرد:تمامی مقدمات لازم برای رفاه و امنیت مردم در برگزاری عید سعید فطر فراهم شده و نماز عید فطر به امامت امام جمعه شهرستان رأس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح در محل مصلی نماز جمعه شهرستان اقامه می شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا