عمومی

جلسه شورای فرهنگ عمومی زیرکوه برگزار شد

با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسولان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زیرکوه برگزار شد.

با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسولان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زیرکوه برگزار شد.
به گزارش زیرکوه نیوز ؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی زیرکوه اظهارداشت: اهمیت فرهنگ عمومی از همه کارها دردرجه بالاتری قرار دارد و برای یک ملت فاجعه فرهنگی از فاجعه اقتصادی مصیبت بارتر است.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه یکی از هجمه های بزرگ دشمن امروز جنگ فرهنگی است، خاطرنشان کرد:امروز انگشت اشاره مقام معظم رهبری روی مسائل فرهنگی است و باید شاکله فرهنگی جامعه حفظ شود زیرااگر شاکله کار فرهنگی به درستی انجام شود همه امور حل و فصل خواهد شد.
مرتضائی نیا با اشاره به اهمت نظم در جامعه و امور تصریح کرد: این نظم باید در شورای فرهنگ عمومی نهادینه شود و از این شورا به جلسات و برنامه های دیگر صادر شود.
وی از ساماندهی برنامه های قرآنی ابراز نارضایتی کردو افزود: کار قرآنی انجام می شود اما ساماندهی درستی ندارد و هرچه در مسائل قرآنی کار شود باز هم کم است. اگر جلسات قرآنی ساماندهی شود علاوه بر بازدهی بهتر و بیشتر از موازی کاری در امور نیز پرهیز خواهد شد.
امام جمعه زیرکوه احیا و ساماندهی موقوفات را خواستارشد و بیان داشت: اگر مشکلات وقف حل و موقوفات احیا شود در حل بسیاری از موارد و مسائل کمک خواهد کرد و در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.
وجود بیش از 600 فراگیر قرآنی در شهرستان زیرکوه
فرمانده سپاه زیرکوه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بحث فعالیت های قرآنی 3 دارالقرآن فعال در شهرستان فعالیت می کند و 668 فراگیر در این مراکز آموزش قرآن را فرا می گیرند که از این تعداد 313 نفر در رشته حفظ و بقیه در رشته های روخوانی و روانخوانی آموزش های لازم را فرا می گیرند.
حسین میری با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود بر سر راه آموزش قرآن ، کمبودمربی قرآنی است، افزود: در حال حاضر 10 استاد قرآنی در شهرستان زیرکوه فعالیت دارند اما این تعداد کافی نیست و برای حل این مشکل در حال حاضر با حضور یکی از اساتید قرانی حوزه علمیه قم دوره آموزش مربی قرآنی در حال برگزاری است.
باید به سمت فرهنگ اصیل اسلامی حرکت کنیم
فرماندار زیرکوه از موازی کاری دستگاهها در اجرای برنامه های اوقات فراغت انتقاد کرد و اظهارداشت: یکی از گلایه هایی که در بحث اوقات فراغت مطرح است ناهماهنگی هایی است که وجود دارد اما به نظر می رسد چون هر دستگاهی از سلسله مراتب بالا دستور می گیرد نیاز سنجی درست انجام نگرفته است.
حجت الله خانزاده خاطرنشان کرد: دستگاههای فرهنگی باید هم در فعالیت های فرهنگی و هم در سایر امور با هم همکاری داشته باشند و از موازی کاری پرهیز نمایند.
وی نقش سازمانهای مردم نهاد را در برنامه های اوقات فراغت مهم دانست و افزود: منع قانونی برای تاسیس سازمان مردم نهاد وجود ندارد واگر یک سازمان مردم نهاد تاسیس شود ، با هزینه ای که از جانب دستگاهها پرداخت می شود می توان چند قاری ممتاز جذب نمود تا در طول سال آموزش قرآن انجام شود.
فرماندار زیرکوه فرهنگ را یک امر بسیار بسیط و گستردا دانست و بیان داشت: فرههنگ فقط در حجاب و عفاف و مسائل دیگر خلاصه نمی شود بلکه انسانهایی که در جامعه به صورت گروهی زندگی می کنند در 4900 مورد نیازمند فرهنگ هستند و هنگامی می توانیم ادعای درست بودن فرهنگ داشته باشیم که انسانهای متعهد تربیت کنیم.
خانزاده تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگ درست نشود،‌بقیه امور هم درست نخواهد شد و همه مسائل ظاهری خواهد بود . پس برای این که مشکلات ریشه ای حل شود باید به سمت فرهنگ اصیل ایرانی حرکت کنیم.
وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در جمعه هفته جاری تاکید کرد: این راهپیمایی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مرکز شهرستان و مراکز بخش با شکوه هر چه تمام تر برگزار خواهد شد.
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زیرکوه با حضور مسولان و با موضوع ترویج فرهنگ قرآن و مشکلات موقافات بخش زهان در دفتر امام جمعه بخش زهان برگزار گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا