عمومی

جلسه مدیریت بحران زیرکوه برگزار شد

به منظور بررسی میزان خسارات سیل امروز در شهر حاجی آباد، و آمادگی دستگاههای امدادرسان، جلسه مدیریت بحرن زیرکوه با حضور معاون فرماندار و مدیران دستگاههای امداد رسان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، به منظور بررسی میزان خسارات سیل امروز در شهر حاجی آباد، و آمادگی دستگاههای امدادرسان، جلسه مدیریت بحرن زیرکوه با حضور معاون فرماندار و مدیران دستگاههای امداد رسان، برگزار شد.
معاون فرماندار زیرکوه در این جلسه خاطرنشان کرد: علیرغم اعلام اخطاریه به دستگاههای امدادرسان در تاریخ 9 اسفند ماه، متاسفانه برخی دستگاهها آنگونه که باید در صحنه نبودند و جای گلایه دارد.
امین مصطفوی نیا با بیان اینکه احتمال بارش باران تا ظهر شنبه متصور است،به همه دستگاههای امدادرسان شهرستان تاکید مجدد کرد تا ظهر شنبه در آماده باش کامل قرار داشته باشند.
وی تاکید کرد: سیل بند بالادست شهر حاجی آباد، باید حداکثر تا فردا ظهر ترمیم و تکمیل شود.
معاون فرماندار زیرکوه با تقدیر از عملکرد برخی دستگاهها، گفت:تمیز کردن جوب ها و خیابانهای شهر حاجی آباد و پاکسازی جاده اردکول و کمربندی شهر حاجی آباد، در اولویت کاری شهرداری و اداره راهداری قرار بگیرد.
مصطفوی با بیان اینکه حضور در لحظات اولیه خسارت،باعث دلگرمی مردم می شود،گفت:ان شاء الله بتوانیم با حضور کامل و جامع و به موقع،خسارت ها را اندک و این بارندگی ها را به کام مردم شیرین نمائیم.
15 میلیمیتر بارندگی در 20 دقیقه
سرپرست اداره هواشناسی زیرکوه نیز در این جلسه با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها، احتمال رگبار و رعد و برق تا ظهر فردا وجود دارد، گفت:میزان بارندگی امروز عصر شهر حاجی آباد، مقدار 14.2 دهم میلیمتر در عرض 20 دقیقه بوده است که باعث بروز سیل در شهر شده است.
آراسته با بیان اینکه به احتمال زیاد اوج بارش باران در عصر امروز بوده است،‌از کاهش بارندگی ها خبرداد و بیان داشت:در 24 ساعت گذشته در ایستگاه مرزی معصوم آباد 10 میلیمتر و شهر زهان 3.7 دهم میلیمتر باران باریده است.
تاسیسات شهری آسیب ندیده است
شهردار حاجی آباد در این جلسه با بیان اینکه خوشبختانه به تاسیسات شهری آسیب نرسیده است، گفت:گل و لای ناشی از سیل، معابر شهری را به هم ریخته است که در اسرع وقت، پاکسازی خواهد شد.
کریمدادی بیان داشت:8 مورد درخواست گریدر و لودر جهت احداث سیل بند در جلوی منازل شهروندان از شهرداری گردیده که انجام شده است.
کریمدادی خاطرنشان کرد: کلیه نیروها و پرسنل شهرداری در 24 ساعت آینده در اماده باش کامل حضور دارند.
خدمت رسانی 4 اکیپ امدادی هلال احمر به شهروندان
سرپرست جمعیت هلال احمر زیرکوه نیز از 5 مورد آبگرفتگی منازل شهروندان خبرداد و اظهارداشت:در این آبگرفتگی ها به برخی منازل و اثاثیه خسارت وارد شده است.
عابدینی از تخریب 3 مورد دیوار در شهر حاجی آباد بر اثر سیل خبرداد و گفت:15 نیروی امدادگر و عملیاتی در قالب 4 اکیپ ، به شهروندان ارائه خدمت کردند.
وی ادامه داد:علاوه بر این 3 مورد کمک رسانی به وسایل نقلیه گرفتار در سیل در جاده اردکول صورت گرفته است.
ریزش سنگ در کمربندی حاجی آباد
سرپرست اداره راهداری زیرکوه نیز از ریزش سنگ در کمربندی حاجی آباد خبرداد و گفت:علاوه بر بازسازی این مسیر، سه آب نما در جاده حاجی آباد، اردکول نیز تسطیح شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا