عمومی

جهاد اقتصای نسخه شفابخش اقتصاد کشور است

نماینده مردم قاین زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:جهاد اقتصای نسخه شفابخش اقتصاد کشور است

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،فرهاد فلاحتی شب گذشته در جمع مردم آبیز اظهارداشت: در شرایطی که کشور در سه سال و نیم گذشته تجربه کرد،برخی امیدهای فراوانی را بستند تا از مذاکرات برجام شرایط و گشایش های اقتصادی ایجاد شود.
نماینده مردم قاین زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:اصلا نشستن سر میز مذاکره با 5 بعلاوه یک بخاطر شکستن تحریم ها بود بارها مقام عظم رهبری به این مورد اشاره کردند و گفتند ما توقع داریم بعد از این ماجرا همه تحریم ها برداشته شود و برخی مسؤولان نیز با اشاره به رفع تحریم ها امیدواری را در کشور ایجاد کردند.
وی تصریح کرد:علیرغم اینکه امیدی نبود تا وعده های دولت های مستکبر به ثمر برسد اما مردم با حمایت از نیروهای انقلابی که دیپلماسی را برعهده داشتند و با حمایت از دولت محترم شرایط را تحمل کردند اما دو روز پس از امضای برجام 12 مورد تحریم جدی علیه ایران روی کاغذ آمد و چندین حساب کشور مسدود شد،بسیاری از شخصیت های حقیقی و حقوقی در لیست تحریم قرار گرفتند و عملا در دو روز بعد از امضای برجام،از طرف دول خارجی برجام نقض شد.
فلاحتی گفت:آرزو داشتیم با تعبیری که به کار برده شد که دیوار تحریم شکست برداشت،این دیوار فرو ریزد و مشکلات اقتصادی رفع شود و شرایطی در منطقه و ایران ایجاد شود که رضایت بخش باشد اما متاسفانه با کارشکنی هایی که از طرف کشورهای مذاکره کننده خصوصا آمریکا انجام گرفت،روز به روز شاهد نقض برجام بودیم و آخرین اقدام به چند روز قبل برمی گردد که کنگره آمریکا با اکثریت قاطع تحریم های ده ساله را علیه ایران مصوب کردند اما باز هم بعضی از ساده اندیشان سیاسی داخلی گفتند این وتو می شود اما وتو نشد.
نماینده مردم قاین زیرکوه در مجلس شورای اسلامی،اذعان داشت:قاطبه ملت ما اطمینان داشتند آمریکا قابل اطمینان نیست و باور داشتند باید به پیام رهبر در خصوص اقتصاد مقاومتی توجه کنیم و امید واهی نه خود را بدهیم نه ملت را زیرا جهاد اقتصادی نسخه شفا بخش اقتصاد کشور است نه باز کردن درب ها به فرض شکستن تحریم ها.
فلاحتی ،بیان داشت:تحریم ها یکی پس از دیگری قوی ترو مشکل دار شد و دست دولت را در خیلی از جریان ها وامیدها وعده ها بست و نتیجه آن چیزی شد که برای بسیاری از کارهای اعتباری با مشکلات اقتصادی مواجه شدند و بسیاری از کارهای عمرانی که باید به راحتی قابل حل می بود حل نشد.
امام جمعه زیرکوه نیز ازتلاشها و زحمات نماینده مردم تشکر و قدردانی کرد وخواستار حل مشکلات مردم شهرستان زیرکوه و بخش شاسکوه شد.
حجه الاسلام مرتضایی نیا قول مساعد داد در صورت فراهم کردن شرایط باشورای اسلامی وبخشدار بحث شهر شدن آبیز که حق قانونی ومسلم مردم ابیز است را در تهران پیگیری نماید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا