عمومی

حجاب،سلاح امنیت بانوان شهرستان زیرکوه

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر زیرکوه گفت: بانوان شهرستان زیرکوه حجاب را سلاح امنیت خود می دانند.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت:حجاب و عفاف یکی از ضروریات دین مقدس اسلام و به عنوان پوششی ارزنده و از جمله برترین فعالیت های اجتماعی است که باعث حفظ کرامت و ارزش زنان و مردان جامعه می گردد.
ملکی خاطرنشان کرد: وضعیت شهرستان در حوزه عفاف و حجاب مناسب و مطلوب است و این وضعیت را نمی توان باشهرهای دیگر مقایسه کردزیرا این شهرستان تمام موازین اسلامی را رعایت میکنند .
وی ادامه داد:مردم شهرستان زیرکوه ولایت مدار و مردمی باایمان هستند وهیچ وقت دینشان را بادنیایشان عوض نمیکنند.
ملکی اذعان داشت: بانوان شهرستان زیرکوه چادر را سلاح امنیت خود می دانندو ارزش و اهمیت عفاف و حجاب به اندازه ای است که در تمام ادارات شهرستان شورای عفاف و حجاب تشکیل شده است.
دبیر ستاد امر به معروف زیرکوه گفت:تبیین ارزش های دینی، انسانی و احکام دینی در برابر ارزش ها و اهداف دشمن که هدف آن استفاده از جنگ نرم است در کشور با سرعت کمتری پیش می رود.
ملکی بیان کرد: در حوزه عفاف و حجاب باید به صورت اورژانسی اقدام کنیم و تدابیری را در پیش بگیریم که دشمن از طریق فضای مجازی باعث سلب پوشش بانوانمان نشوند سطح پوشش افراد، نموداری از تفکر و عقاید انسان محسوب می شودکه خوشبختانه بانوان شهرستان زیرکوه به لحاظ عفت وحیا مثل نگینی دراستان خراسان جنوبی می درخشند.
دبیر ستاد امر به معروف زیرکوه تصریح کرد:برای ترویج فرهنگ عفاف وحجاب و آموزشهای مربوط به آن باید ازتوان و ظرفیت های مربیان مدارس واموزشگاها استفاده شودمسئله حجاب ازهمان ابتدا باید درمهدکودکها و مدارس نهادینه شود تا حجاب برای دختران یک اصل مهم واساسی تلقی شود.
گزارش اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمینه ی حجاب و عفاف ستادامربه معروف ونهی ازمنکرشهرستان زیرکوه:
ملکی گفت: ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر شهرستان زیرکوه مفتخر است اعلام نماید در ابتدای شروع کار خود ، اقدام به تشکیل شورای عفاف و حجاب اداری نموده ایم در این جلسه اهداف کمی و کیفی شورا تعیین گردید و در ادامه ی جلسه اعضا معرفی و به مدت یک سال موظف به انجام کار در این شورا شدند. ر
صد حجاب بانوان بازاری وبررسی نظرات-پیشنهادات و انتقادات بانوان درجهت هرچه بهترشدن حجاب و عفاف بین کسبه و مراجعین برسی پوشش بانوان در مجالس عروسی و تذکر به افرادی که شئونات اسلامی را در مجالس رعایت نمیکنند، تقدیر و تشکر از بانوان برترحجاب کسبه وبازار و درنظر گرفتن هدایایی برای این عزیزان و اهدا آن در هفته حجاب و عفاف ونصب بنر برترین بانوان حجاب و عفاف کسبه و بازاری ،‌برپایی نمایشگاه در زمینه ی حجاب و عفاف باعنوان نیلوفرانه( این نمایشگاه شامل غرفه حجاب با پوششهای مختلف و غرفه کتاب وغرفه مصادیق عفاف می باشد هرغرفه انتظامات برای بازدید کننده ها داشت تا چنانچه سوالی داشتند پاسخگو باشند) ،‌ توزیع بسته های حجاب و عفاف شامل (ساق دست ،کلاه حجاب ،مقنعه،روسری ،ویقه ی حجاب ) برگزاری جلسات متعددو نشست های دینی و پاسخگویی به سوالات طلایه داران ،‌برگزاری همایش پیاده روی ویژه حجاب و عفاف و سبک زندگی اسلامی با عنوان ” نقش حجاب و عفاف زن در تحکیم بنیان خانواده ” با حضورحجت الاسلام رمضانپور از جمله برنامه های شاخصی است که توسط ستاد امر به معروف شهرستان زیرکوه اجرا شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا