عمومی

حجاب مانع پیشرفت هیچ زنی نمی شود/ قوت معنوی ،پیروزی بر قدرت مادی است

امام جمعه موقت زیرکوه با بیان اینکه حجاب مانع پیشرفت هیچ زنی نمی شود،گفت:بعضی از کسانی که می خواهند زن را ملعبه و بازیچه دست دیگران قرار دهند این شعار را سر می دهند که حجاب مانع پیشرفت زن می شود

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،،حجت الاسلام احمد اسماعیلی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد با تاکید بر تقوی الهی در تبیین معنای تقوی،اظهارداشت: تقوا یعنی نه گفتن به تمایلات و خواسته های نفسانی خویش است.
امام جمعه موقت زیرکوه با بیان اینکه چگونه می شود انسان به تمایلات نفسانی جواب منفی بدهد،اذعان داشت: انسان زمانی موفق می شود که در کنارش یک باور و اعتقاد راسخ باشد ودر صورت داشتن این اعتقاد راسخ سبک زندگی فرد دینی می شود نه غربی ٬ازدواج ها به تاخیر نمی افتد ٬ نسبت به فرزند آوری به بهانه فقر هراسی ندارد،به مسئولیتی که می رسد،سلیقه ای ،حزبی و جناحی عمل نمی کند و از وسیله نقلیه دولتی برای امور شخصی استفاده نمی کند و چنین شخصی از ارزشها نیز دفاع می کند حتی اگر برایش عواقب داشته باشد.
وی ادامه داد:چنین شخصی وقتی ولی فقیه دستور به خرید کالای داخلی می دهد بلافاصله جهت مقابله با تحریمهای دشمن و در راستای تبعیت از وی به این امر عمل می نماید.
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به مناسبت های هفته وروز مالیات،مالیات را مصداق عبادت دانست و گفت: مالیات باعث تقویت نظام اسلامی می شود و وابستگی کشور به نفت را کاهش می دهدچرا که مالیاتی که دریافت می شود خرج عمران و آبادانی کشور می شود.
حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا تصریح کرد:دفاع از اسلام و ولایت هزینه دارد اما هر چه هزینه داشته باشد به هزینه ای که بزرگان اسلام پرداخت کرده اند نخواهد رسید بنابراین برای کوچکترین مسایل نبایدخود را از دفاع از اسلام و ولایت کنار بکشیم.
وی با اشاره به روز عفاف و حجاب اذعان داشت: عفاف یعنی عفت و حجب و حیا و مختص به زن نیست بلکه عفاف و حجاب هم برای مرد و هم برای زن است و اگر کسی با پوشش خود اسباب گناه کسی را فراهم کند گناهکار است چه زن باشد و چه مرد.
اسماعیلی با بیان اینکه برخی روشنفکران حجاب را مختص اسلام می دانند ، بیان داشت:حجاب مختص به اسلام تنها نیست بلکه از زمان اشکانیان وجود داشته است اما اسلام سفارشات و تاکیدات فراوانی برای حجاب دارد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه حجاب مانع پیشرفت هیچ زنی نمی شود،گفت:بعضی از کسانی که می خواهند زن را ملعبه و بازیچه دست دیگران قرار دهند این شعار را سر می دهند که حجاب مانع پیشرفت زن می شود در صورتی که حجاب خود مصونیت به همراه دارد.
وی تاکید کرد:دشمن روی خانواده ها و بخصوص روی مادران و زنان برنامه ریزی می کند و هزینه های زیادی هم در این راه انجام می دهد تا مادران را به گمراهی بکشاند بنابراین باید مراقب این نقشه ها و توطئه های دشمنان باشیم.
اسماعیلی با اشاره به آغاز جنگ 33 روزه لبنان،بیان داشت:قوت معنوی ،پیروزی بر قوت مادی است و این فکر غلطی است که هر کشوری دارای اسلحه های پیشرفته و مخرب باشد پیروز می شود،بلکه قوت معنوی و تقویت ایمان همراه با سلاح مادی باعث پیروزی می شود.
امام جمعه موقت زیرکوه با بیان اینکه پیروزی از آن مؤمنین و کسانی است که ایمان راسخ دارند،گفت:دشمن کار می کند و به جای اینکه توسل ما را به اهل بیت زیاد کند توسل ما را به کدخدا زیاد می کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا