عمومی

حجاب و عفاف زنان جامعه ما مرزها را در هم شکسته است

فرمانده انتظامی زیرکوه گفت: حجاب و عفاف زنان جامعه ما مرزها را در هم شکسته است و امروز در قلب سرزمین کفر خانم های محجبه زندگی می کنند.

فرمانده انتظامی زیرکوه گفت: حجاب و عفاف زنان جامعه ما مرزها را در هم شکسته است و امروز در قلب سرزمین کفر خانم های محجبه زندگی می کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه؛جواد بخشی در همایش عفاف و حجاب شهرستان زیرکوه اظهارداشت:مقوله عفاف و حجاب یکی از مقوله های مهم جامعه ماست و وجود آیات و روایت متعدد در این زمینه نشان از اهمیت مساله عفاف و حجاب دارد.
فرمانده انتظامی زیرکوه خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب مقوله های فراوانی دارد و مساله عفاف مختص زنان جامعه نیست بلکه مردان هم باید عفت و پاکدامنی را رعایت کنند.
بخشی با بیان اینکه مقوله پوشش در گذشته برای تمام ادیان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است ، بیان داشت: مساله حجاب یک مساله کاملا فرهنگی است و امروز تمام مشکلات دنیای غرب و از هم گسیختگی بنیان خانواده ها در کشورهای غربی به خاطر این است که مساله عفاف و حجاب رعایت نمی شود.
وی تصریح کرد:باید به مساله عفاف و حجاب به عنوان یک مساله ریشه ای نگاه کنیم و هر چه بیشتر در این زمینه سرمایه گذاری کنیم ، برکات و اثرات بیشتری در زندگی نصیبمان خواهد شد.
فرمانده انتظامی زیرکوه با اشاره به اینکه بین عفاف و حجاب و امنیت اجتماعی ارتباط معنا داری وجود دارد گفت: حجاب محدودیت نیست بلکه یک حفاظ محکمی است برای بانوان جامعه در مقابل همه آسیب های جامعه و باعث مصون ماندن خانواده ها از گزند این آسیب ها می شود.
بخشی افزود: بین آسیب های اجتماعی و تهدیداتی که علیه خانواده ها و زنان جامعه وجود دارد ارتباط تنگاتنگی برقرار است و زنانی که حجاب خود را رعایت کنند کمتر در معرض این آسیب ها قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه کرامت و ارزشمندی زن در سایه عفاف و حجاب تامین می شود ، تصریح کرد: اگر زنان ما با الگو گیری از ائمه اطهار حجاب اسلامی خود را حفظ کنند می توانند درمشاغل مختلف در سطح اجتماع با خیالی آسوده فعالیت کنند.
فرمانده انتظامی زیرکوه اظهارداشت: حجاب و عفاف زنان جامعه ما مرزها را در هم شکسته است و امروز در قلب سرزمین کفر خانم های محجبه زندگی می کنند.
بخشی با اشاره به اینکه 29 دستگاه در مساله عفاف و حجاب دخیل هستند،تاکید کرد: همه دستگاه ها باید در بحث عفاف و حجاب به وظیفه خود به درستی عمل کنند و اگر این اتفاق بیفتد و همه پای کار باشند حجاب در جامعه ما نهادینه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ عفاف و حجاب باید از مهدکودک ها و مدارس شروع شود و کودکان از همان آغاز زندگی با این مقوله آشنا شوند.
فرمانده انتظامی زیرکوه خواستار توجه ویژه به امر به معروف و نهی از منکر در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب شد و بیان داشت: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب باید در رسانه ملی ترویج و تبلیغ شود و تلاشها در این زمینه بیشتر شود.
در این مراسم که به همت ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه برگزار گردیده بود از 4 نفر از بانوان شهرستان که در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش مضاعفی داشته اند با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا